Atpiginti MacBook Air gali tapti ultrabookų žudikais


Korporacija Apple, šaltinių teigimu, visai eilei savo tiekėjų iš Taivano išsiuntinėjo užklausas apie kainas, ketindama šių metų birželio mėnesį atlikti kai kurių savo nešiojamų kompiuterių, įskaitant MacBook Pro ir MacBook Air, modifikacijas. Ši aplinkybė kiek suneramino ultra plonų nešiojamų kompiuterių, žinomų kaip ultrabookai, gamintojus.

2013-MacBook-Air

Teigiama, kad naujų Apple nešiojamų kompiuterių pokyčiai nebus susiję su išorės dizainu (tas visai suprantama, kadangi išorė tikrai pasiteisino, tad nėra reikalo kažką radikaliai keisti). Teigiama, kad pokyčiai turėtų būti susiję su ekranais, kuriems Apple skiria tikrai daug dėmesio. Kaip žinia, MacBook Pro modeliuose jau naudojami Retina klasės ekranai, kai kituose modeliuose vis dar galima susidurti ir su įprastais. Jei gandai bus teisingi, šiemet jau pamatysime MacBook Air modelius su Retina ekranais, kurie metų pradžioje „apsigyvens“ visuose šios serijos modeliuose.

Taip pat galima tikėtis, kad naujieji MacBook Air gaus Intel Haswell architektūros procesorius. Pastarųjų vienu iš pagrindinių privalumų taps sumažėjęs energijos suvartojimo lygis, o tai turėtų leisti dar šiek tiek sumažinti nešiojamų kompiuterių korpuso storį ir/arba pailginti autonominio darbo laiką. Be to, kalbama ir apie daug galingesnę integruotą grafikos posistemę, kuri, anot Intel atstovų, demonstruos didesnį spartos prieaugį, nei pirmtakų atveju.

Šaltiniai, kuriuos cituoja resursas DigiTimes, nurodo, jog pagrindinį spaudimą ultra plonų kompiuterių segmentui daro MacBook Air. Teigiama, jog Apple ketina sumažinti dabartinių savo nešiojamų kompiuterių kainas prieš pasirodant naujiems modeliams, o tai gali tikrai rimtai sumažinti konkuruojančių analogų pardavimus.

Apple partneriai iš Taivano prognozuoja, jog 2013 m. bendras MacBook nešiojamų kompiuterių tiekimo kiekis sudarys apie 17 mln. vienetų, nors realūs pardavimai gali būti ir mažesni. Palyginimui: 2011 m. Apple pardavė 12,88 mln. MacBook nešiojamų kompiuterių, tuo tarpu per 2012 m. pirmus tris ketvirčius – 9,78 mln. egzempliorių. Taigi šiemet ekspansijos tempai turėtų būti žymiai didesni.

2 komentarai (-ų)

  1. Karvė parašė:

    Tai ir dabar, kai ieškojau Ultrabooko, tai Air kategorijoje, konkurentai kaina nenusileidžia, o jei nusileidžia, tai nusileidžia ir savybėmis. Lyginau Dell XPS 13 ir Samsung 900.

  2. to karve parašė:

    pritariu ir pridesiu kad viska pasverus ir susumavus ta pati situacija su Sony ir Asus,norint gauti ta pati uztaisa kaip Apple sumokesite tiek pat.tada jau jusu pasirinkimas ko norite,as pasirinkau mac’a,bet tikrai garantuoju kad ultra bookai nera pigesni ,gal tik kokiu nezinomu gamintoju.


Kitos kategorijos naujienos