Atrasta nežemiška gyvybė! Аr vis tik ne?


Štai ir dar vienas penktadienis, tad nusprendėme prieš savaitgalį driokstelėti sensacinga naujiena. Britų astrobiologijos profesorius visiems pranešė, kad Šri Lankoje rastame meteorite yra mikroskopinių suakmenėjimų, kurie yra neginčijami nežemiškos gyvybės įrodymai.

Profesorius Chandra Wickramasinghe, Bekingemo universiteto astrobiologijos centro direktorius, straipsnyje, kurį ryžosi atspausdinti Journal of Cosmology, tvirtina, jog jis rado nei daug, nei mažai – titnagdumblių!

Štai tas meteorito fragmentas, kuriame yra nežemiška gyvybė. Vargu, ar kas nors eis ir tikrins...

Štai tas meteorito fragmentas, kuriame yra nežemiška gyvybė. Vargu, ar kas nors eis ir tikrins…

Šis pilietis puikiai žinomas astronomų tarpe kaip aršus panspermijos teorijos šalininkas, kuri teigia, kad gyvybė plačiai paplito Visatoje ir kad kometos ir meteoritai išnešioja „sėklą“ visur, kur tik nukrenta.

Suakmenėjęs titnagdumblis, jo teigimu, yra labai giliai meteorito Polonaruvos viduje, todėl negali būti žemiško užterštumo rezultatu. „Mes darome išvadą, kad suakmenėjusios titnagdumblio aptikimas Polonaruvos meteorite yra patvirtintas ir neginčijamas“, – kalbama straipsnyje. „Kadangi šis meteoritas yra dingusios kometos fragmentas, idėja, jog mikrobai gali būti išnešiojami kometų, kaip ir kometų panspermijos teorija, yra įrodyta“.

Turbūt nereikia ir sakyti, kad skeptikų atsirado tą pačią sekundę. Astronomas Phil Plait savo kolegą švelniai vadina „mokslininku ant ribos“ (fringe scientist). „Wickramasinghe – aršus panspermijos šalininkas. Toks aršus, kad tuo jis aiškina viską, kas vyksta kosmose“, – rašo P. Plait savo tinklaraštyje. „Jei jo klausytume  -tai ir gripas atėjo iš kosmoso, ir atipinė pneumonija. Ir šiam sąrašui nėra pabaigos. Dėl visko, kas nėra aišku, jis kaltę verčia kosmosui, taip kad iš jo pusės čia matyti dalis, hmmm, neobjektyvumo“.

Journal of Cosmology jau ne pirmą kartą kritikuojamas už abejotinas mokslo požiūriu publikacijas. „Tai apskritai nėra mokslo žurnalas, o profaniškas interneto puslapis, kurį prižiūri nedidelė mokslininkų grupė, apsėstų idėja, jog gyvybė atsirado kosmose, o vėliau buvo išbarstyta Žemėje“, – dar 2011 metais rašė Paul Myers iš Minesotos universiteto (JAV).

Pretenzijų, žinoma, daugybė. Pirma, labai keista, kad „ateivis“ labai jau panašus į žemišką organizmą. Antra, pats meteoritas galėjo būti visai ne tuo, kuo jis laikomas. „Jis neturi apvalainos formos“, – pažymėjo Phil Plait. „Ir atrodo labai jau sukežęs, tuo tarpu chondritai primena smulkius akmenis, t.y. jie daug tvirtesni, kompaktiškesni, su visiškai kita struktūra. Sprendžiant iš to, kad jame gausu gerai matomu gėlame vandenyje gyvenančių titnagdumblių, tai, greičiausiai, yra medžiagos iš upės dugno ar kitos analogiškos vietos fragmentas“.

Vis tik profesorius Chandra Wickramasinghe nepajudinamas. Jo teigimu, šiuolaikiniame moksle tiesa laikoma tik tai, kad turi patvirtinimą arba buvo leista publikuota atitinkamuose žurnaluose. Visus kitus smaugia, kaip inkvizicijos laikais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos