Vos per porą dienų BlackBerry 10 gavo 15000 naujų aplikacijų


Kanadiečių kompanija Research in Motion (RIM) ruošiasi savo naujos operacinės sistemos BlackBerry 10 debiutui, o viso to išvakarėse jau ėmėsi kelių akcijų, pavadintų Port-a-Thon, kurių dėka bandoma pritraukti BlackBerry ir Android aplikacijų kūrėjus. Pastariesiems pasiūlyti perkelti esamas aplikacijas į BlackBerry 10. Šių trumpalaikių renginių metu, o taip pat kitų iniciatyvų dėka kompanijos RIM el. parduotuvė vasario mėnesio pabaigoje galės pasiūlyti dešimtis tūkstančių BB10 aplikacijų.

blackberry-app-world

RIM viceprezidento Alec Sauders, kuris atsakingas už ryšius su programinės įrangos kūrėjais, teigimu, vos per 37,5 valandas nuo akcijos Port-a-Thon pradžios kompanija gavo apie 15 tūkst. paraiškų publikuoti naujai operacinei sistemai skirtas aplikacijas. Kanadiečių kompanija anksčiau taip pat vykdydavo panašias akcijas, tačiau daugiausia taip būdavo bendraujama su Android bendruomene. Kad kūrėjai būtų pritraukti, RIM akcijos metu siūlė $100 už kiekvieną patvirtintą paraišką. Tie aplikacijų kūrėjai, kurie perkeldavo į BlackBerry 10 aplinką kelis savo kūrinius, papildomai gaudavo ir išmaniojo telefono BlackBerry 10 Dev Alpha prototipą.

blackberry-dev-alpha-b

RIM atstovai leidžia suprasti, kad ji labai daug tikisi iš savo naujos operacinės sistemos. Pastaroji kuriama jau ne vienerius metus, o sausio pabaigoje bus pasiruošusi debiutuoti. Tikėtina, jog BlackBerry 10 gali tapti vienu sėkmingiausių mobilios rinkos žaidėjų po Android ir iOS. Kanadiečių kompanija tikisi, jog po naujos programinės platformos debiuto jai pavyks atstatyti savo autoritetą ir užimti tvirtas pozicijas išmaniųjų telefonų rinkoje. Tačiau iš pradžių teks apeiti Windows Phone.

Tikėtina, kad kanadiečiams teks nueiti tikrai ilgą kelią, kol pavyks bent priartėti prie Apple ir Google siūlomo aplikacijų skaičiaus. Juo labiau, kad konkurentai tikrai nesnaudžia: Apple jau spėjo pranešti, kad App Store prieinama jau 775 tūkst. aplikacijų. Google Play rodikliai taip pat panašūs. Žinoma, 15 tūkst. aplikacijų per kelias dienas – tikrai vertas dėmesio pasiekimas, o BlackBerry 10 debiuto metu jų gali būti netoli 100 tūkst., tačiau iki pagrindinių konkurentų kelias bus tikrai ne rožėmis klotas.

rim

Beje, naujos programinės platformos debiuto išvakarėse Internete pasirodė vaizdai, kurie byloja, jog renginyje BlackBerry World bus pristatyta eilė esminių aplikacijų, tokių kaip Twitter ir Google Talk. Iš nuotraukų galima suprasti, kad šios aplikacijos palaikys integraciją su BB Hub – universalų įeinančių pranešimų katalogą naujoje operacinėje  sistemoje. Žvelgiant iš dizaino pusės, aplikacijos labai panašios į tas, kurios yra konkuruojančiose platformose, nors tam tikra dalimi gali pasigirti ir BB10 estetika, gerai prisitaikydamos prieš bendros programinės platformos išvaizdos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos