Blizzard šiemet žaidėjus nudžiugins Linux projektu?


Blizzard-Linux

Puslapis Phoronix, nurodydamas savo „anoniminius, tačiau labai patikimus“ šaltinius iš kompanijos Blizzard, praneša, kad Diablo, Warcraft ir Starcraft virtualių pasaulių kūrėjai šiemet neva ruošia gana didelį Linux projektą. Ne visiškai aišku, kad turima omenyje, tačiau reikia tikėtis, kad kalbama apie vieną Blizzard hitų, kuris bus skirtas „laisvoms operacinėms sistemoms“.

Sprendžiant iš anksčiau laisvoje erdvėje cirkuliavusių gandų, Blizzard jau senokai turi gana stabiliai veikiantį World of Warcraft klientą, skirtą operacinei sistemai Linux, tačiau ne visiškai aišku, kodėl kūrėjai iki šiol neuždega „žalios šviesos“ šiam projektui (ypač kai kompanija Valve paskutiniu metu jau visas ausis išūžė apie Open Source bendruomenei skirtas virtualias pramogas).

Reikia pastebėti, kad praėję metai tapo savotišku lūžiu Linux žaidėjams – užtenka prisiminti Valve žingsnius šia kryptimi ir tolimesnius kompanijos planus su Linux pagrindu sukurta žaidimų konsole, taigi visai neatmestina galimybė, jog prie Steam savininkų prisijungs ir toks žymus rinkos dalyvis, kaip Blizzard Entertainment. Šaltiniai tvirtina, jog Blizzard planuose numatytas visų projektų perkėlimas į Linux platformą (konkrečiai įvardijamas operacinė sistema Ubuntu), tačiau tokie tvirtinimai kol kas kelia labai daug abejonių: juk pirma reikėtų pradėti nuo vieno vienintelio projekto, kuris ir parodys, ar apsimoka toliau judėti šia kryptimi.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos