Canonical anonsavo telefonams skirtą Ubuntu Mobile


ubuntu-smartphone

Kompanija Canonical anonsavo mobilią operacinės sistemos Ubuntu versiją, kurios pagrindą sudaro Android branduolys ir tvarkyklės, tačiau čia nenaudojama virtuali Java mašina, o kartu žadama išnaudoti „visą telefono galią“, praneša puslapis The Verge.

Mobiliems įrenginiams skirta Ubuntu, apie kurią buvo užsiminta dar 2012 m. vasario mėnesį, taps pirmuoju žingsniu, kad pradėtų gyvuoti nauja ekosistema, o Canonical vadovo Mark Shuttleworth teigimu, pirmuosius išmaniuosius telefonus, veikiančius naujos platformos pagrindu, išvysime dar šiemet. Apie kokį nors bendradarbiavimą su mobiliojo ryšio operatoriais ar mobilių įrenginių gamintojais kol kas nebuvo pranešta, tačiau teigiama, kad pirmasis išmanusis telefonas rinką pasieks, pasitelkiant „aukščiausios klasės“ mobilių įrenginių gamintoją, kuris bus iš Android atstovų tarpo.

Ubuntu Mobile, skirta išmaniesiems telefonams, aktyviai išnaudos gestus

Ubuntu Mobile, skirta išmaniesiems telefonams, aktyviai naudos gestus

Jei kas pageidaus kurti aplikacijas naujai Canonical programinei platformai, bus siūlomi keli variantai: adaptuoti HTML5 aplikacijas darbui su Ubuntu Mobile arba naudoti tam specialiai paruoštą SDK. Tuo atveju, jei kūrėjai pasirinks HTML5 aplikacijų kūrimo kelią, bus galima naudoti laisvai prieinamą Framework PhoneGap su specifiniais dokumentuotais API, leidžiančiais WEB aplikacijoms rodyti pranešimus lygiai taip pat, kaip tai daro kitos aplikacijos, naudojančioms sisteminį kodą. SDK naudojimu atveju kūrėjams bus prieinamas Qt 5, skirtas paprastoms aplikacijoms, taip pat pilnavertis OpenGL, skirtas žaidimų kūrimui. Atsižvelgiant į abu variantus, kūrėjai galės naudoti tris pagrindines kalbas – C, C++ ir JavaScript. Pagrindiniu aplikacijų gavimo kanalu taps Ubuntu Software Centre.

Minimalūs sisteminiai reikalavimai mobilioms platformoms bus tokie:

 • Vieno branduolio 1 GHz taktinio dažnio SoC sistema su Cortex-A9 architektūra;
 • 512 MB operatyvios atminties;
 • 4 – 8 GB duomenų kaupiklis;
 • Multisensorinis ekranas.

Daug galingesni išmanieji telefonai su Ubuntu Mobile galės tapti kompiuterinės sistemos pagrindu, jei bus norima telefoną prijungti prie monitoriaus. Tokiems įrenginiams taikomi tokie minimalūs sisteminiai reikalavimai:

 • 4 branduolių Cortex-A9 arba Intel Atom (Medfield arba naujesnis) procesorius;
 • Daugiau nei 1 GB operatyvios atminties;
 • Daugiau nei 32 GB talpos duomenų kaupiklis + SD atminties kortelių palaikymas;
 • Multisensorinis ekranas.

Serijiniai išmanieji telefonai su Ubuntu, Mark Shuttleworth teigimu, turėtų debiutuoti 2014 m. pradžioje, tačiau kompanija preliminarias telefonų versijas ketina parodyti visai greitai, juolab, kad parsisiunčiamas ROM versijas, skirtas išmaniajam telefonui Galaxy Nexus, bus galima parsisiųsti per artimiausias kelias savaites. Šiuo metu tai yra vienintelis oficialiai patvirtintas mobilus įrenginys, tačiau Canonical žada, kad nauja Ubuntu versija bus labai draugiška Android išmaniesiems telefonams, taigi gamintojai nereikės labai stengtis, kad jų mobiliems įrenginiams būtų adaptuoti nauja programinė platforma.

Daugiau apie mobilią Ubuntu versiją, skirtą išmaniesiems telefonams, galima sužinoti kūrėjų oficialiame puslapyje.

Vienas komentaras

 1. BigR parašė:

  O jau tikejaus, kad galesiu androido os iskeisti i Ubuntu 🙁


Kitos kategorijos naujienos