Naujos detalės apie 8 branduolių Samsung Exynos 5 Octa


exynos-5-octa

Jau pasibaigusioje parodoje CES 2013 kompanija Samsung pristatė savo naujausią mobilų procesorių Exynos 5 Octa, kuris po truputį apauga nauja informacija. Aštuonių branduolių SoC mikroschema sudaryta ir kelių klasterių, turinčių po 4 skaičiavimų branduolius kiekviename. Pirmasis klasteris, pats galingiausias, tačiau naudojantis ir daugiausia energijos, dirba 1.8 GHz taktiniu dažniu. Jis apjungia branduolius, kurie sukurti, pasitelkiant ARM Cortex-A15 mikroarchitektūrą.

Antrasis klasteris sudarytas taip pat iš keturių branduolių, kurie sukurti, naudojant ARM Cortex-A7 mikroarchitektūrą, kuri naudota Exynos 4 procesoriuose, o jų taktinis dažnis sudaro 1,2 GHz. Pastarasis klasteris energijos suvartoja 6 kartus mažiau, jei didysis kaimynas. Tokiu būdu, nereiklioms užduotims naudojamas mažiau galingas klasteris, o tai leidžia mobiliam įrenginiui ilgiau veikti autonominiu režimu. Kai tik užduotys reikalauja didelės galios, į darbą įsijungia klasteris su Cortex-A15 branduoliais.

Tokiu būdu, anksčiau pasirodę teiginiai, kad vienu metu gali veikti visi aštuoni branduoliai, nėra teisingi, taigi Exynos 5 Octa geriau būtų vadinti keturių branduolių SoC mikroschema su keturiais pagalbininkais. Mažesnės energijos sąnaudos čia pasiekiamos būtent dėl užduočių paskirstymo tarp abiejų klasterių, kurie naudoja ARM big.LITTLE technologiją. Galima prognozuoti, kad ir kiti 8 branduolių mobilūs procesoriai veiks tokiu pačiu principu, tad tikrųjų 8 branduolių procesorių, kokius galime matyti asmeninių kompiuterių segmente, mobiliame segmente dar teks palaukti.

Antra vertus, naujasis Samsung kūrinys vis tiek yra vertas dėmesio. Dar daugiau, ėmė sklandyti gandai, jog korėjiečių kompanija gali pradėti licencijuoti savo technologijas amerikiečių kompanijai Apple. Aišku, tai labiau gandai, nei reali galimybė, teigia ekspertai, kadangi Exynos 5 Octa nėra nieko ypatingai inovatyvaus, kas galėtų rimtai patobulinti dabartinę (galbūt ir kitą) išmaniųjų telefonų iPhone bei planšetinių kompiuterių iPad kartą.

Vienas komentaras

  1. kitty parašė:

    man uzteks to precesoriaus 🙂


Kitos kategorijos naujienos