Ekranų gamintojai: iPhone 5 užsakymai sumažinti dvigubai


Naujienų agentūros Reuters teigimu, korporacija Apple 2013 m. I ketvirtyje beveik dvigubai sumažino sensorinių ekranų, skirtų išmaniajam telefonui iPhone 5, užsakymus. Komponentų gamintojai teigia, kad tokio sprendimo priežastimi tapo paklausos sumažėjimas.

iphone-5

Anksčiau buvo manoma, kad kompanija iš Kupertino šių metų I ketvirtyje užsakys apie 65 mln. ekranų, kuriuos tiekia tokie gamintojai, kaip LG Display, Japan Display ir Sharp. Vis tik dabar iš Japonijoje esančios kompanijos Japan Display gamyklos, į kurią pati Apple investavo nemažą sumą pinigų, atsklido informacija, kad gamybiniai pajėgumai sumažinami maždaug 70-80%, lyginant su praėjusio ketvirčio apimtimis, tvirtina japonų leidinys Nikkei.

Japonų kompanija Sharp, kuri taip pat prisideda prie Apple poreikių tenkinimo, teigė, kad iPhone 5 skirtų ekranų gamyba pirmus dvejus šių metų mėnesius bus sumažinta 40%, lyginant su 2012 m. IV ketvirčio rodikliais.

Kaip visada, jokios reakcijos į šią žinią iš Apple nebuvo pusės nebuvo, tuo tarpu oficiali versija, kad tai daroma dėl sumažėjusios paklausos (neva, pagaliau ekonominė krizė ir rinkos persisotinimas padarė savo), gana greitai apaugo gandais. Kai kurie ekspertai jau dabar teigia, kad toks Apple ėjimas gali būti susijęs su ketinimais gana greitai pristatyti naujos kartos išmanųjį telefoną, kuris galėtų gauti kitokio dydžio ekraną, o tai gali būti susiję su padažnėjusiu Apple įrenginių atnaujinimo ciklu, kurį jau matome iš planšetinių kompiuterių iPad.

Vienas komentaras

  1. Nepatenkintas parašė:

    Nu va. Prisidirbo Apple. Reikia kažką pagaliau sukurti naujo, o ne laikyti biznį ant idiotų fanatikų, kurie perka tik iš inercijos.


Kitos kategorijos naujienos