Exynos 5 Octa grafika bus silpnesnė, nei Apple A6X


Parodos CES 2013 metu kompanija Samsung pristatė savo naują „8 brandulių“ procesorių Exynos 5 Octa, kuris iš tikrųjų yra keturių branduolių procesorius: kristale apjungti du klasteriai, kurių vienas turi keturis ARM Cortex-A7, o kitas – keturis ARM Cortex-A15 branduolius, tuo tarpu vienu metu gali veikti tik vienas iš klasterių.

Deja, prezentacijos metu gamintojas nepranešė nieko, kas leistų suprasti, koks GPU vis tik naudojamas naujoje SoC mikroschemoje. Anksčiau buvo spėjama, kad kalbama apie ARM Mali-T604, tačiau žurnalistai iš Anandtech pasėjo abejonės. Šis puslapis remiasi keliais informuotais šaltiniais ir teigia, jog Exynos 5 Octa vis tik gaus PowerVR SGX 544MP3 grafiką, kuri darbuosis 533 MHz taktiniu dažniu.

ces2013-exynos5-presentation

PowerVR SGX 544, iš esmės, atitinka Apple A5/A5X procesoriuose naudojamą PowerVR SGX 544, tačiau galės pasigirti DirectX 10 tekstūrinių blokų palaikymu, o taip pat dvigubai greitesnių trikampių apdorojimo bloku. Atsižvelgiant į aukštą maksimalų GPU taktinį dažnį, Exynos 5 Octa grafika turėtų atsidurti maždaug tarp Apple A5X ir A6X, aišku, jei darytume prielaidą, jog Samsung procesoriuje operatyvios atminties sąsaja tokia pat efektyvi, kaip ir Apple mikroschemose.

Jei Apple A6X procesoriuose grafikos posistemės PowerVR SGX 554MP4 produktyvumas siekia 71,6 GFLOPs, tai PowerVR SGX 544MP3, esantis naujame Samsung procesoriuje, galės pasigirti 51,1 GPLOPs produktyvumo lygiu. Malonu matyti, kad gamintojai vis daugiau dėmesio skiria grafikos posistemei, tačiau norėtųsi matyti procesorių su GPU, kuris spartesnis, nei praėjusių metų Apple produktas.

Vienas komentaras

  1. rokas parašė:

    samsung vistiek geriau 🙂


Kitos kategorijos naujienos