Qualcomm apie Exynos 5 Octa: tai triukas, slepiantis spindintį defektą


Kompanijos Qualcomm generalinis direktorius Paul Jacobs mano, kad neseniai pristatytas Samsung procesorius Exynos 5 Octa, kuris reklamuojamas kaip „aštuonių branduolių“, yra ne kas kita, o klaidinantis reklaminis triukas, kuris skirtas spindinčiam procesoriaus defektui paslėpti. Taip Paul Jacobs teigė savo dabartinio vizito į Kiniją metu, kurioje jis davė interviu žiniasklaidai, o kartu kalbėjo apie konkurentus, ypač nemažai dėmesio skirdamas P. Korėjos kompanijai Samsung.

Qualcomm generalinis direktorius Paul Jacobs parodoje CES 2013 pristato Snapdragon 800

Qualcomm generalinis direktorius Paul Jacobs parodoje CES 2013 pristato Snapdragon 800

Qualcomm vadovo teigimu, tokios kompanijos, kaip Samsung, savo mikroschemose naudoja didelį kiekį branduolių tam, kad atkreiptų į save dėmesį, tačiau už pastarųjų „daugiabranduolių“ viešųjų ryšių slepiasi didelės problemos. Exynos 5 Octa atveju, Paul Jacobs tvirtinimu, keturių galingų branduolių energijos suvartojimo lygis buvo per didelis, todėl Samsung nusprendė sužaisti papildomų energetiškai efektyvių branduolių korta, kad TDP lygis būtų subalansuotas. Tokiu būdu, vartotojai greičiausiai nenaudos savo mobilių įrenginių su pilna apkrova visą dieną, taigi Exynos 5 Octa energijos sąnaudos bus labiau valdomos.

Visos šios problemos dėl to, jog Samsung savo naujuose procesoriuose naudoja ARM big.LITTLE technologiją, kuri neleidžia naudoti visų aštuonių branduolių vienu metu – arba keturi galingi, bet „godūs“ energijai Cortex-A15, arba keturi lėti, bet taupūs Cortex-A7.

Tokiu būdu, Samsung bando paversti gana didelę problemą (energetiškai ne itin efektyvų Cortex-A15 dizainą) privalumu, rėkdama visam pasauliui apie aštuonis branduolius ir tikėdamasi, kad žmonės vėl pateks ant „kuo daugiau, tuo geriau“ jauko. Paviešinti tai gana lengva, tačiau tai labai klaidina, mano Qualcomm vadovas. Reikia tikėtis, kad jis teisus, ir tendencija „daugiau branduolių“ išnyks artimiausiu metu, tad galėsime susikoncentruoti į kitas specifikacijas, lygindami mobilius įrenginius.

Kartu Paul Jacobs pageidavo, kad būsimuose įrenginiuose kuo geriau veiktų grafikos posistemė, o kartu būtų sumažintas energijos suvartojimo lygis. Qualcomm vadovas, aišku, mano, kad jo kompanijos produkcija yra geresnė už konkurentų. Neseniai anonsuoti procesoriai Snapdragon 800 ir 600 yra „tik“ keturių branduolių sprendimai, tačiau jie gali prisiderinti prie darbo pobūdžio, reguliuoti savo produktyvumą ir energijos suvartojimą savarankiškai. Kiekvienas branduolys gali veikti nepriklausomai vienas nuo kito ir taip reguliuoti viso procesoriaus energetinį apetitą.

Qualcomm vadovas nebijo grėsmingų konkurentų iš PC segmento, nes jo kompanija mobili nuo gimimo

Qualcomm vadovas nebijo grėsmingų konkurentų iš PC segmento, nes jo kompanija mobili nuo gimimo

Taip pat užsiminta ir apie nuolatines Intel pastangas patekti į mobilių įrenginių rinką. Paul Jacobs teigė, jog asmeniniams kompiuteriams skirtų procesorių rinka skiriasi nuo mobilių. Intel gali tapti stipriu konkurentu, tačiau kompanija Qualcomm jau „gimė mobilia“, taigi turi savų privalumų. Kartu Paul Jacobs netiki, kad Intel technologiškai yra pranašesnė už Qualcomm: konkurentas yra gerai, tačiau kol kas Intel yra tas žaidėjas, kurio lyderiai visiškai nesibaimina.

Paul Jacobs žurnalistų buvo paklaustas, ar jo kompanija neketina gaminti savo mobilių įrenginių. Į tai Qualcomm galva atsakė neigiamai, kadangi tokie veiksmai kompanijos klientų gali būti neteisingai suprasti. Paul Jacobs mano, kad partneriai gali pagalvoti, jog kompanija geriausius mobilių procesorių pavyzdžius visuomet laiko savo reikmėms. Iš esmės, Paul Jacobs mano, kad konkuruoti su savo klientais nėra ypatingai gera idėja.

2 komentarai (-ų)

  1. Leons parašė:

    Teisingai pasakyta 🙂 Visi verkiantys, kad Apple su savo marketingu plauna visisems smegenis, turėtų susimastyt ir apie konkurentus. Beje marketingas skaičiais yra dažniausiai marketingo forma korėjiečių gaminiuose toli gražu ne vien išmaniuosiuose telefonuose 🙂

  2. endroid parašė:

    bet samsung bent jau kaina atitinka!


Kitos kategorijos naujienos