Facebook nori paprastų, modernizuojamų procesorių


Jau ne vienas vartotojas turėjo pastebėti, kad procesorių funkcionalumas nuolat auga. Kai kuriems iš jų jau nereikia atskirų mikroschemų rinkinių. Aukštas integracijos laipsnis leidžia sumažinti komponentų, diegiamų į motininę plokštę, kiekį, o taip pat sumažinti pačios plokštės plotą. Be to, integracija leidžia sumažinti komponentų savikainą, taigi kalbama ir apie galutinio produkto pigimą.

CPU-Socket

Rodos, ši tendencija neturėtų įgauti priešų, tačiau jų atsiranda, ir toli gražu ne tarp paprastų vartotojų, o didžiųjų kompanijų, pavyzdžių, tokių kaip Facebook. Šio ambicingo socialinio tinklo atstovai leidiniui EE Times prisipažino, kad aukštas serverinių procesorių su ARM architektūra integracijos lygis neatitinka kompanijos interesų.

Priežastis labai paprasta: esant tokiems Facebook skaičiavimų resursų apkrovimo lygiams, kompanijai norėtųsi keisti procesorius jos serveriuose ne rečiau kaip kartą per metus, tuo tarpu kita infrastruktūra gali būti atnaujinama tik kartą per penkerius metus. Facebook nori matyti savo serverius su daugybe paprastų, modernizuojamų procesorių. jų priklausomybė ARM stovyklai leistų sumažinti energijos suvartojimo lygį. Ar įsiklausys į Facebook pageidavimus ARM procesorių kūrėjai, parodys laikas.

Facebook planuoja laikytis Open Compute koncepcijos ir naudoti formato Common Slot plokštes, kurios leidžia procesoriams susisiekti su kitais komponentais per PCI Express x8 sąsają. Tokioje plokštėje galėtų būti procesoriai tiek su x86, tiek ir su ARM architektūra.

Kai kuriose duomenų saugojimo įrenginių srityse Facebook poreikis taip pat auga kaip ant mielių. Gamintojų siūloma NAND Flash atmintis yra per brangi masiniams serveriams. Facebook pasiruošusi naudoti ne tokią ilgaamžę, tačiau pigesnę ir masinę NAND Flash atmintį. Tiesa, kol kas rinka negali patenkinti tokių norų. Facebook netgi svarsto galimybę naudoti Blu-Ray optinius kaupiklius trumpalaikėms užduotims spręsti, kad būtų patenkinta kaupiklių talpos poreikis. Programinė įranga šioje srityje progresuoja daug greičiau, nei aparatinė dalis, taigi būtent čia ir yra pagrindė problema, mano Facebook atstovai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos