Google žaidimai su vartotojų autentifikacija – Yubikey


Turbūt jau ne vienas Google tarnybų paslaugomis besinaudojantis vartotojas žino, kad kompanija siūlo vartotojus siūlo identifikuoti ne tik slaptažodžio dėka. Jau kurį laiką galime naudotis dviejų pakopų autentifikaciją – be slaptažodžio dar turėtume įvesti iš anksto duotą vieną iš kodų (kodų kortelės analogas) arba skaitmenų seką, gautą SMS žinute. Visa tai gerai žinoma el. bankininkystės sistemų klientams. Vis tik korporacija Google žengia dar toliau ir siūlo jau aparatinę autentifikacijos priemonę – YubiKey, kuri sukurta bendradarbiaujant su kompanija Yubico.

Google-USB-token

Tai USB laikmena, kuri jungiama į gerai visiems žinomą USB lizdą. Viduje yra raktas, kuris suteikia prieigą prie vartotojų paskyrų Google tarnybose, kurios reikalauja autentifikacijos. Kompanija taip pat svarsto galimybę tokią priemonę identifikuoti ne tik į USB laikmeną, tačiau ir kaip bevielį modulį, kuris gali būti įdiegtas išmaniajame telefone ar planšetėje, o galbūt apskritai kokiame nors aksesuare, kurį žmonės nešioja ant kaklo, dėvi ant riešo, segi drabužiuose ir t.t. Žodžiu, variantų yra tikrai daugybė.

Kaip visada toks „geležinis“ autentifikacijos variantas turi vieną minusą – jį vartotojas gali pamesti arba prarasti dėl piktavalių kaltės. Kaip jis bus gaunamas, taip pat kyla klausimų. Be to, tokiuose įrenginiuose turės būti talpinama asmeninė vartotojų informacija, taigi čia reikėtų kalbėti ir apie privatumo išsaugojimo klausimą (čia jau bus nemažai darbo ir žmogaus teisių gynėjams).

Antra vertus, tokių priemonių ėmimasis kai kuriems ekspertams dar kartą patvirtina prognozes, jog korporacija Google artimiausioje ateityje gali tapti banku, juolab, kad apie iniciatyvą Google Wallet (Visa ir MasterCard konkurentą mobilių mokėjimų rinkoje) žino tikrai ne vienas technologijų naujienomis besidomintis vartotojas. Taigi papildomos vartotojų identifikavimo priemonės neturėtų labai stebinti. Aišku, apie slaptažodžių pamiršimą vis dar negali būti nė kalbos – šie ir toliau egzistuos, tik jiems į pagalbą ateis naujos saugumo sistemos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos