Ultrabookams su Haswell procesoriais sensoriniai ekranai bus privalomi


Ultrabooko - transformerio Intel North Cape su Core i7 prototipas

Ultrabooko – transformerio Intel North Cape su Core i7 prototipas

Parodos CES 2013 išvakarėse kompanija Intel, kai ir kiti technologijų industrijos gigantai, parodė nemažai aktyvumo, kad pritrauktų kuo daugiau publikos dėmesio. Prezentacijos metu labai daug laiko skirta Haswell procesoriams, kurie taps ketvirtąja Core procesorių karta.

Be viso kito Intel pristatė naują Ivy Bridge seriją „Y“, kuriai priklausantys procesoriai, esant tam tikroms sąlygoms, gali vartotoji ne daugiau nei 7 W. Jau šių metų pavasarį tokie procesoriai pasirodys Acer ir Lenovo ultrabookų – transformerių sudėtyje. Ar tokie modeliai bus populiarūs, parodys tik laikas, kadangi jau gegužės pabaigoje – birželio pradžioje turėtų pasirodyti plačiai reklamuojami Haswell.

Teigiama, kad Haswell modelių TDP rodiklį pačiuose ekonomiškiausiuose modeliuose pavyks išlaikyti 10 W rėmuose. Gamintojas žada, kad Haswell pagrindu sukurti ultrabookai autonominiu režimu galės veikti iki 9 valandų. Be to, norintys šį sezoną vadintis ultrabookais nešiojami kompiuteriai privalės turėti ir sensorinį ekraną, taip pat pretendentai turės palaikyti bevielio video transliavimo technologiją Intel WiDi, būti komplektuojamais antivirusinės programinės įrangos kompleksu (reikia suprasti, kad čia pagrindiniu Intel partneriu taps jai priklausanti McAfee, tačiau reikia tikėtis, kad šioje vietoje prievartos nebus). Intel pažadėjo, jog iki 2013 metų pabaigos ultrabookai su sensoriniais ekranais atpigs iki $599 (~ 1590 lt).

Intel prezentacijoje nemažai dėmesio sulaukė ir ultrabooko konceptas North Cape, kuris yra tipinis planšetinis transformerius su 13,3“ įstrižainės ekranu. Planšetinė įrenginio dalis yra 10 mm storio, tuo tarpu tokiame ankštame korpuse tilpo ne tik baterija, bet ir Haswell architektūros Core i7 procesorius. Prijungiama klaviatūra turi papildomą bateriją, kuri leidžia įrenginiui autonominiu režimu veikti iki 13 valandų. Viso įrenginio storis neviršija 17 mm. Dar vienas įdomus momentas – atjungus ekraną nuo klaviatūros, matymo laukas susiaurėja iki 11,6“. Tai leidžia atlaisvinti vietos vartotojo pirštams, kad šis darbo metu neuždengtų matomos srities savo pirštais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos