Kietų diskų kaina po truputį grįžta į prieškrizinį lygį


Kompanijos, kurios užsiima kietų diskų (HDD) ir joms skirtų komponentų gamyba, toliau investuoja į nuo potvynių Tailande nukentėjusią gamybą. Nežiūrint į mestus milžiniškus resursus, kietų diskų vidutinė kaina po truputį artėja prie rodiklių, kurie buvo stebimi dar prieš 2008 m. prasidėjusią globalią pasaulinės ekonomikos krizę. Tiesa, 2011 m. rudens kainos ir toliau yra nepasiekiamos.

Sprendžiant iš kompanijų Seagate ir Western Digital (WD) pateiktų finansinių ataskaitų, kurios atspindi veiklą 2012 m. IV ketvirtyje, vidutinė kieto disko kaina dabar sudaro apie $62, praneša puslapis Xbitlabs. Iki pasaulinės ekonomikos krizės kaina sudarė apie $53, tuo tarpu 2011 m. rudenį šis rodiklis buvo $45-55 diapazone. Nors vidutinė kaina negali pilnai atspindėti padėties rinkoje, tačiau kainos kritimas jau beveik keturis ketvirčius iš eilės yra geras ženklas (bent jau galutiniam vartotojui).

hdd_seagate_wd_hdd_asp

Iš kitos pusės, kietų diskų gamintojai į tokį kainų mažėjimo procesą žiūri ne itin optimistiškai. Štai Western Digital jau buvo pareiškusi, kad vidutinę kietų diskų kainą norėtų išlaikyti dabartiniame lygmenyje ir neleisti jų tolimesnio kritimo, kadangi tai neigiamai atsilieptų kompanijos gaunamam pelnui. Netgi svarstoma sumažinti kietų diskų gamybos apimtis. Aišku, tokius planus įgyvendinti gali sutrukdyti mažėjantys asmeninių kompiuterių pardavimai, kurie yra pagrindinė tradicinių kietų diskų realizacijos rinka.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos