Koks piratavimas? Holivudas pasiekė bilietų į kino teatrus pardavimų rekordą


JAV kino teatrų pajamos iš bilietų pardavimų 2012 metais pasiekė naują istorinį rekordą – 10,8 mln. dolerių, ir 2011 m. rodiklį viršijo 6,2%. Iš kitų šalių rinkų duomenų nėra, tačiau neoficialūs duomenys rodo, kad paskutiniu metu šie rodikliai turėtų būti dar didesni.

Įdomu tai, kad viso to pavyko pasiekti nedidinant bilietų kainų, tačiau parduodant didesnį kiekį bilietų. Per praėjusius metus amerikiečiai įsigijo 1,36 mlrd. bilietų, kurių vidutinė kaina sudarė $7,94 (~ 21 lt). Viena iš kino teatrų lankomumo didėjimo priežasčių tapo naujų filmų kiekio didėjimas: 2012 m. kino teatrus pasiekė 655 ilgametražiai filmai, o tai irgi yra naujas absoliutus Holivudo rekordas. Ekspertai įvardija ir psichologines priežastis: pavyzdžiui, keleto įdomių, tačiau skirtingų filmų pasirodymas kelias savaites iš eilės stimuliuoja žmones į kino teatrus vaikščioti kiekvieną savaitgalį.

us-cinema-tickets-sales

Įtakos turi ir dar vienas faktorius – daug efektyvesnės virusinės kampanijos Internete, tame tarpe ir socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, filmo „The Hunger Games“ reklama aktyviai buvo demonstruojama socialiniuose tinkluose Facebook ir Twitter, atidarytas Youtube kanalas, Tumblr tinklaraštis, išleistas iPhone skirtas žaidimas, portale Yahoo organizuota tiesioginė filmo premjeros transliacija. Viso to rezultatas – JAV teritorijoje filmas užėmė trečią vietą pagal surinktas lėšas iš bilietų pardavimų.

Iš esmės, statistika parodė, kad Holivudo studijų pajamos gali augti ir Interneto amžiuje, nežiūrint į didelį kiekį alternatyvių būdų gauti turinį bei torrent tinklų populiarumą. Dar daugiau, leidėjai gali sėkmingai išnaudoti Internetą pajamų didinimui, pritraukiant žmones į kino teatrus, parduodant atributiką ir papildomas skaitmenines prekes.

Kai kurie tyrimai patvirtina, jog taip vadinamas „piratavimas“ visiškai neįtakoja kino teatrų lankomumo. Nors ši tendencija ir matoma paskutinius keletą metų (tai galima matyti iš New York Times pateikto tyrimo), tačiau ją gali įtakoti ir kitos priežastys, pavyzdžiui, gerėjantys vidutinės namų garso technikos parametrai, televizorių įstrižainės didėjimas bei tų pačių namų kino teatrų plėtros didėjimas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos