Huawei Ascend D1 Quad XL apžvalga: galingas išmanusis iš Rytų


Huawei-Ascend-D1-quad-XL-1Šiuo metu Lietuvoje itin sparčiai populiarėja išmanieji telefonai. Daugelis pasirenka Samsung išmaniuosius, tačiau nereikia apsiriboti vien tik šios bendrovės modeliais. Kinijos bendrovė Huawei dar tik žengia pirmuosius žingsnius Lietuvos rinkoje. Šiuo metu mobiliųjų ryšių tiekėjai siūlo įsigyti tik senuosius Huawei mobilius telefonus, bet yra ir tokių modelių, kurių jie nepardavinėja dėl sunkiai suprantamų priežasčių.

Taigi norėtume jums pristatyti Huawei flagmaną – išmanųjį telefoną Ascend D1 Quad XL. Šis ilgą pavadinimą turintis telefonas tikrai nustebino.

Dizainas ir kokybė

Pradėkime apžvalgą nuo pirmųjų įspūdžių ir komplektacijos

Tik išpakavus išmanųjį telefoną, teko šiek tiek nusivilti:  jis pasirodė ganėtinai storas ir sunkus. Korpuso storis siekia 11,5 mm, tuo tarpu kitų flagmanų, kaip Samsung Galaxy S3, storis tėra 8,5 mm, jau nekalbant apie ploniausią pasaulyje telefoną Oppo Finder, kurio storis tik 6.5 mm. Nors skirtumas neatrodo didelis, tačiau jis tikrai gerai jaučiamas.

Telefono dizainas yra išties gražus. Galinė dalis primena Nexus 7 nugarėlę. Raudoni akcentai tikrai prideda žavesio. Medžiagų ir surinkimo kokybė gera – niekas netraška, viskas labai tvirta. Paėmęs telefoną i ranką, jį labai maloniai jauti – nei per didelis, nei per mažas.

Komplektacija yra gana standartinė. Ja sudaro įkroviklis, USB laidas, ausinės ir instrukcijos kinų kalba.

Nelabai patiko, kad visos instrukcijos ir paaiškinimai yra tik kinų kalba. Tad norint sužinoti apie visas galimas telefono funkcijas, teks į pagalbą pasitelkti Youtube.

Komplektaciją vertinčiau 8 balais. Viskas atrodo gražiai, sudėta preciziškai, tačiau kad instrukcijos – vien kinų kalba – nuvylė.

Huawei-Ascend-D1-quad-XL-2WI-FI ir GPS

Telefone esantis Wi-Fi 802.11 b/g/n modulis veikia tikrai labai sparčiai ir stabiliai. Bandant prisijungti bet kurioje vietoje, bėdų nekilo: nei viešose erdvėse, nei namų aplinkoje nesusidūrėme su bevielio interneto trikdžiais, atsijunginėjimais ar kitokiomis bėdomis

Telefone esantis GPS modulis yra standartinis, veikiantis A-GPS pagalba. Norint rasti geriausią kelią ar tiesiog žiūrint, kiek užtruksime grįždami namo, GPS puikiai rasdavo buvimo vietą, ir kad ir keista, labai greitai išjungus mobiliuosius tinklus vietos nustatymas veikė taip pat gerai, tačiau kiek lėčiau.

Ekranas ir kameros

Huawei Ascend D1 Quad XL turi 4.5 colių įstrižainės ekraną su IPS+ matrica ir 1280 x 720 taškų raiška. Ekranas, kurio gamintojas yra Toshiba, tikrai stulbinantis. Žvelgiant iš bet kurio kampo, viskas puikiai matyti. Taip pat nesvarbu,  koks apšvietimas – automatinio apšvietimo funkcija veikia itin gerai. Telefonas puikiai nustato, kokio ryškumo reikia tam tikroje terpėje.

Šis Huawei flagmanas yra apginkluotas išties geromis kameromis, kurios pasižymi funkcijomis, prilygstančioms Nokia Pure View galimybėms. Galinė kamera yra 8 megapikselių ir gali filmuoti FULL HD formatu. Priekinė kamera yra standartinė – 1.3 megapikselių.

Kaip minėta anksčiau, fotokamera turi daug funkcijų. Pirmoji – tai grupės fotografavimo funkcija. Fotografuojant šiuo režimu, jūs du kartus paspaudžiate fotografavimo mygtuką su kelių sekundžių pauze. Po to, pamatę nuotrauką, jūs galite keisti kiekvieno grupės nario veido išraišką tam tikru momentu. Pavyzdžiui, jei jūsų draugas netyčia užsimerkė, nieko baisaus: paspaudę ant jo veido, jūs galite grąžinti tik jo veidą iki tos akimirkos, kai jis buvo atsimerkęs. Tai išties šauni funkcija.

Panoraminis fotografavimas taip pat įspūdingas. Padarius panoraminę nuotrauką, jūs matote erdvinį vaizdą, o ne tiesiog ilgą nuotrauką, tačiau peržiūrėdami ta pačią nuotrauką galerijoje, jūs matysite jau ilgą nuotrauką o ne erdvinį vaizdą.

Kaip jau minėjau, kamera filmuoja Full HD 1080p kokybe. Kokybė matoma plika akimi ir kalba pati už save. Tiesa, esant prastesniam apšvietimui, kokybės lygis staigiai krinta, tačiau tam yra blykstė, kuri šalia esančius žmones gali netgi apakinti.

Tiesa, nuotraukų, darytų su blykste, spalvos dažnai būdavo iškraipytos, o per vidurį matyti pabaltėjimas.

Huawei-Ascend-D1-Quad-Xl-3

Huawei Ascend D1 Quad XL specifikacijos

 • Ekranas: 4.5 colių 720 x 1280 IPS+ (Toshiba), Corning Gorilla Glass ekrano apsauga
 • CPU: 1.4GHz keturių branduolių Huawei HiSilicon K3V2
 • GPU: 16 branduolių Cortex A9
 • OS: Android 4.0.4
 • Vidinė atmintis: 8GB ( 5.29 lieka vartotojui)
 • Operatyvioji atmintis: 1GB
 • Kameros: 8MP galinė ir 1.3 MP priekinė
 • Bevielės komunikacijos: WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS
 • Sensoriai: akseleromettas, gyroskopas, proksimetras, magnometras
 • Svoris: 150 gramai
 • Matmenys: 129 x 64 x 11.5 mm

Produktyvumo testai

Quadrant Standart: tai testas, kuris tikrai nustebino. Huawei išmanusis telefonas aplenkė daugelį kitų bendrovių flagmanų, kaip HTC One X, Samsung Galaxy S3 ir kitus. Daugiausia taškų, net 11076 telefonas gavo už procesorių, taip pat nemažai gavo už atminties įrašymą ir atmintį.Huawei-Ascend-D1-quad-XL-4AnTuTu:

Šis testas, skirtingai nei Quadrant, parodė, kad telefonas ir čia buvo neprilygstamas.huawei-ascend-d1-quad-xl-5

Baterijos testai

Idle režimas: šiuo atveju yra išjungti visi nereikalingi ryšiai (WI-FI, Bluetooth ir GPS), telefonu naudojamasi minimaliai, tik paskambinti porą kartu ir ne daugiau. Šiuo režimu telefonas išlaikė net 5 paras, o tai yra itin daug.

Office režimas aktualiausias tiems, kurie telefoną naudos darbui. Buvo nuolat įjungtas WI-FI ryšys ir skambinama beveik nuolatos. Šiuo režimu telefonas atlaike visas 2 paras.

Stresas: tai testas, kurio metu įjungiami visi ryšiai, nuolat naudojamasi internetu, žaidžiama ir t.t. Žodžiu,  telefonas kankinamas nuolatos. Šis režimas atskleidė, kad telefonas gali dirbti tikrai produktyviai, juo labiau, kad jis nei kaito, nebuvo ir kokių nors „pakibimų“. Šiuo režimu telefonas atlaike 18 valandų – rodiklis tikrai pagirtinas.

Multimedia. Tai paskutinis baterijos bandomasis režimas. Šio testo metu buvo bandoma,  kiek laiko telefonas „atlaikys“, žiūrint vaizdinę medžiagą, klausantis muzikos ir žaidžiant. Šio režimo metu, kai buvo įjungtas Wi-Fi ir Bluetooth ryšys, Huawei išmanusis veikė visą parą.

Garso posistemė

Huawei Ascend Quad XL yra apginkluotas Dolby Suround technologija, kuri iš ganėtinai mažo garsiakalbio sklindantį garsą padaro labai aiškų, skaidrų ir be jokio traškesio. Antra vertus, ši technologija veikia tik su gamykliniu muzikos grotuvu: naudodami Google Music programą, erdvinio garso jausmo, kurį suteikia Dolby Suround technologija, nepatirsite.

Ausinės, kurios yra komplektacijoje, atkuria muziką ne ką prasčiau, nei Apple ar Nokia gamyklinės ausinės. Jos pasižymi dideliu garso diapazonu, yra patogios. Jos puikiai telpa į ausį, o po daugelio valandų muzikos klausymo diskomforto tikrai nesijaučia.huawei-ascend-d1-quad-xl-6Programinė įranga

Huawei išmaniajame telefone „sukasi“ Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich operacinė sistema, apipavidalinta firmine Huawei vartotojo grafine sąsaja. Dauguma programų, kurios jau būna įdiegtos gamykloje, yra skirtos pramogoms. Telefone rasite jau įdiegtų žaidimų, filmų kūrimo programėlę. Taip pat ir Polaris biurą.

Kadangi telefono veikimą palaiko 4 branduolių procesorius, Ascend D1 Quad XL puikiai susitvarko su visomis aplikacijomis. Nė karto neteko susidurti su strigimais, viskas veikė labai sklandžiai.Huawei-Ascend-D1-Quad-XL-15Išvados

Kompanijos Huawei išmanusis telefonas Ascend D1 Quad XL yra tikrai labai neblogas. Jam netrūksta nei greičio, nei kokybės. Šį telefoną tikrai pamėgs jaunimas, o ypač verslo segmento nariai. Dolby Digital Plius sistema atkuria muziką itin gerai. Ekranas yra vienas geriausių iki šiol matytų. Taip pat nudžiugino iki talpi baterija, kurią naudojant energijos taupymo režimu, jūs galėsite ilgai naudotis šiuo telefonu. Vienintelis nuvylęs dalykas buvo instrukcijos tik kinų kalba (reikia tikėtis, kad ateityje komplekte bus galima rasti instrukciją bent jau anglų kalba) ir korpuso storis, tačiau tai yra niekai, palyginus su kitais šio modelio privalumais. Lietuvoje išmaniojo telefono Huawei Ascend D1 Quad XL kaina sudarp apie 1700 litų. Žodžiu, tai tikrai šaunus telefonas už priimtiną kainą.

 Pliusai ir minusai

+

Didelis, ryškus ekranas

Dolby Surround garso funkcija

Kamera

Didelis produktyvumo lygis

GPS vietos nustatymas

Dizainas

Korpuso storis

Instrukcija tik kinų kalba

10 komentarai (-ų)

 1. Nepatenkintas parašė:

  Tai kokio dydžio tas ekranas? Labai skubat rašydami. Matosi, kad turit papildomų darbų. 🙂

  • thermal parašė:

   tai kad aiškiai parašyta specifikacijose, pacituosiu:

   Ekranas: 5 colių 720 x 1280 IPS+ (Toshiba)

   Matosi, kažkas skuba skaityti 🙂

  • komentorius parašė:

   Remiantis keliais šaltiniais ekranas yra 4.5″ (KETURIŲ su PUSE colio).

 2. Nepatenkintas parašė:

  Skaityk, kas dar aukščiau parašyta, parše. 😀

 3. ZeroFM parašė:

  Huawei Ascend D1 Quad XL turi 4.5 colių įstrižainės ekraną su IPS+ matrica ir 1280 x 720 taškų raiška .

 4. Zigmas parašė:

  Šaunuoliai komentatoriai pirma paskaitykit ir tik tada komentuokit. Šaunios Jūsų apžvalgos, viską aprašot ne taip kaip 15min.lt ar fwd.lt

 5. Laukiu parašė:

  Įdomu kada naujus telefonus bandysit. Būtų šaunu paskaityt apie Lumia 920 ar Surface planšete.

  • thermal parašė:

   kam tau ta atsilikusi Lumia 920, jei už tokią kainą yra tikrai geresnių modelių? nematau reikalo terliotis su ja, nors apžvalga ir galėtų būti – gal ką geresnio nei tvirtą korpusą ir ilgai veikiančią batarkę ras.

   • Justas Stasiulaitis parašė:

    Nokia Lumia 920 išsiskiria puikiomis kameros galimybėmis ir stabilizavimo sistema, taip pat bevielio įkrovimo būdas manau sudomins daugelį. Ne tolimoje ateityje žadame išbandyti Nokia Lumia 920.

 6. Rokas parašė:

  Huawei – jie pigūs, galingi. Bet vistiek ‘Xujway’. Atsiprašau už fraziologizmą, tačiau maniškis Ascend G300 sukelia vien tik problemas, tai neleidžia atsiliepti į skambutį, tai kameros app’sas nereaguoja. Nešiau taisyti ne kartą.. O ir update’ų jie išleisti niekad nesiskubina… Nors maniškis aprašytas oficialiame Huawei.com puslapyje kaip telefonas veikiantis su 4.0.4 Android ICS versija, tačiau maniškis su Gingerbread’u, o puslapyje nėra jokio update’o!


Kitos kategorijos naujienos