IDC kaltina Windows 8 dėl kritusių kompiuterių kalėdinių pardavimų


win8-notebook

Pirmą kartą per penkerius metus asmeninių kompiuterių kalėdiniai pardavimai krito, lyginant su praėjusiais metais. Analitikai iš kompanijos IDC dėl visko kaltina Windows 8. Kompanija teigia, kad viltys, jog operacinė sistema stimuliuos paklausą, nepasiteisino – platforma, atvirkščiai, lėmė pardavimų mažėjimą 2012 m. IV ketvirtyje, kurie, kaip jau rašėme, visame pasaulyje krito 6,4%.

Net nežiūrint į tai, jog trečiasis ketvirtis buvo visiškai susikoncentravęs į kompiuterių su Windows 7 atsargų mažinimą, preliminarūs tyrimai rodo, kad valymai nepadėjo iš esmės padidinti sistemų su Windows 8 įsisavinimo“, – tvirtina IDC analitikas Jay Chou. „Pasimetę tarp produktų su sensoriniais ekranais, asmeninių kompiuterių gamintojai mažai dėmesio skyrė tokių funkcijų reklamai, kaip aušktas saugumo lygis, patikimumas ir vartotojo sąsajos efektyvumas“.

IDC ekspertai teigia, kad jau iš anksto prognozavo PC industrijos sunkumus 2012 m. antrame pusmetyje. Konkurencija iš išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pusės atitraukia ne tik vartotojus, bet ir kompiuterių gamintojus bei tradicinius distribucijos kanalus. Be viso kito galima kalbėti ir apie vartotojų pasimetimą, susijusį su Windows sensorinės sąsajos pranašumais, lyginant su Android ir iOS planšetėmis.

Kaip ir buvo tikėtasi, JAV kompiuterių rinkai metų pabaiga buvo labai sunki – paskutinis ketvirtis pasižymėjo paklausos kritimu, o per visus metus buvo galima stebėti bendrą 7% pardavimų mažėjimą“, – teigė IDC asmeninių kompiuterių rinkos tyrimų padalinio vadovas David Daoud. „Vartotojai tikėjosi pačių įvairiausių, puikių kompiuterių tipų su planšetiniu dizainu ir sensorinėmis galimybėmis. Vietoj to jie daugiausia išvydo tradicinius kompiuterius su Windows 8, kurie negali pilnai išnaudoti naujų galimybių“.

Kai kuriems asmeninių kompiuterių gamintojams vis tik pavyko plaukti prieš srovę – pirmiausia reikia paminėti Lenovo ir ASUS. Antra vertus, IDC įsitikinimu, reikalai turėtų pagerėti: „Stiprėjant Windows 8 pozicijoms bei pasirodant atitinkamų faktoriams, tokiems kaip ultra plonų nešiojamų kompiuterių kainų mažėjimas, PC rinka 2013 m. gali pradėti augti tiek produktų pozicionavimo, tiek ir paklausos srityje“, – teigė Jay Chou.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos