Fulton technologija leis įkrauti vieno telefono bateriją kito sąskaita


Fulton_Two-way_Wireless_Charging

Parodoje CES 2013 galima sutikti ne tik elektronikos įrenginių, kurie jau ruošiami serijinei gamybai ir tuoj tuoj pasirodys rinkoje, tačiau ir tokių technologijų, kurios tikrai sužavi, tačiau iki jų praktinės realizacijos dar reikės gerokai palaukti.

Kompanija Fulton Innovations Las Vegase vykstančios parodos lankytojams pristatė technologiją, kuri leidžia vienam mobiliam įrenginiui bevieliu būdu pasiskolinti energijos iš kito suderinamo su nauja technologija įrenginio ir taip „pamaitinti“ išsekusią bateriją. Pati idėja jau tarsi tvyrojo ore: juk jei galime bevieliu būdu apsikeisti informacija, kodėl gi nepabandžius apsikeisti baterijų turiniu?

Fulton sukurtos technologijos demonstracijos metu išmanusis telefonas būdavo patalpinamas ant planšetinio kompiuterio, o po to prasidėdavo baterijos įkrovos procesas, pasinaudojant bevielio įkrovimo technologija Qi. Kompanijos Fulton vadovybė planuoja, kad po kurio laiko mobilių įrenginių gamintojai integruos į savo produkciją reikiamą įrangą, o vartotojai galės draugiškai padėti nelaimės ištiktiems kolegoms, kaip tai žiemą dažnai vyksta tarp automobilių vairuotojų.

Be planšetinio kompiuterio, kuris turi dvipusio energijos perdavimo funkciją, kompanijos Fulton atstovai anonsavo ir paneles, kurios gali įkrauti kelių mobilių įrenginių baterijas vienu metu. Technologijos autoriai žada, kad ateityje jų projektas bus patobulintas ir galės įkrauti bet kokį kiekį įvairiausių įrenginių, o sistema pati automatiškai atpažins baterijų įtampas ir talpas. Turbūt niekas neprieštaraus tokios technologijos pasirodymui nuolat energetinį „badą“ jaučiančiuose išmaniuosiuose telefonuose?

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos