Intel Atom procesoriai paspartės iki 100%, bet tik 2014 m.


Kompanijos Intel skaidrės paskutinėmis dienomis pasipylė tarsi iš gausybės rago. Šį kartą pasirodė informacija apie būsimus Atom procesorius. Teigiama, kad platformos ValleyView pasirodymas įvyks ne anksčiau kaip po metų, o jos sudėtyje bus 22 nm branduoliai su 3D Tri-Gate tranzistoriais.

bay-trail-atom-slide01

Platformą sudarys trys segmentai: Bay Trail-D bus skirti stacionarioms pradinio lygio sistemoms, priedėliams ir nettop tipo kompiuteriams (TDP iki 12 W), Bay Trail-M atiteks produktyvumui nereikliems nešiojamiems kompiuteriams (TDP iki 4 – 6.5 W) ir Bay Trail-Т, skirto planšetėms (TDP iki 3 W).

Iš naujų Atom procesorių su 4 skaičiavimų branduoliais tikimasi nuo 50% iki 100% didesnės spartos CPU srityje, lyginant su sprendimais iš Cedar Trail platformos. Kalbant apie Intel Gen7 grafikos posistemę, čia perspektyvos dar geresnės, kadangi produktyvumo lygis turėtų padidėti iki 3 kartų. Taip pat bus palaikoma API DirectX 11 ir iki 2560 x 1600 raiškos ekranai, DDR3L tipo operatyvioji atmintis ir USB 3.0 sąsaja. Nuosava integruota grafika Atom procesoriuose bus naudojama pirmą kartą, kadangi dabar ten įsitaisiusi PowerVR grafikos posistemė, dažniausiai sutinkama mobiliuose įrenginiuose.

Taip pat atsiras gana naudinga funkcija „out-of-order execution“, kurios iki šiol Atom procesoriai neturi. Intel inžinieriai ketina įdiegti ir Burst technologiją, kuri bus analogiška Turbo Boost ir dinamiškai kilstels taktinius dažnius, kai tik skaičiavimų branduoliai bus labiau apkrauti ir reikalaus didesnio produktyvumo lygio.

intel_atom_valleyview_baytrail_slide02

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos