Intel: nešiojamiems kompiuteriams didžiausią grėsmę kelia inovacijų trūkumas


Ekspertų teigimu, dar praėjusiais 2012 metais JAV ir Kinijoje planšetinių kompiuterių pardavimai savo apimti aplenkė nešiojamus kompiuterius, o pasauliniu mastu tai nutiks jau šiais metais. Paroda CES 2013 pademonstravo, kad daugelis gamintojų ateitį mato hibridinių įrenginių pavidalu, kadangi tokie produktai apjungia planšetės ir nešiojamo kompiuterio privalumus, tuo tarpu Intel apskritai sensorinę įvestį padarė privalomu ultrabookų su Haswell procesoriais reikalavimu.

Intel Nikiski su permatomu sensoriniu langeliu vietoj lietimui jautraus laukelio

Intel Nikiski su permatomu sensoriniu langeliu vietoj lietimui jautraus laukelio

Įdomu tai, jog Intel atstovai, puslapio Computerworld teigimu, nemato didėjančioje planšetinių kompiuterių paklausoje grėsmės nešiojamų kompiuterių populiarumui. Žurnalistai parodoje CES 2013 pabendravo su viceprezidentu Navin Shenoy, kuris kompanijoje Intel kuruoja ultrabookų veiklos kryptį.

Šio aukšto pareigūno nuomone, inovacijų trūkumas nešiojamiems kompiuteriams kenkia žymiai labiau, nei augantis planšečių populiarumas. Naujos, realiai naudingos funkcijos – štai kas privers vartotoją atnaujinti savo nešiojamus kompiuterius. Intel viceprezidento nuomone, šiemet asmeniniai kompiuteriai bus pasmerkti tokiems pokyčiams, kurie bus reikšmingesni už tuos, kurie priverti kompiuterius keistis per paskutinius 18 metų. Jei nešiojamų kompiuterių pardavimai ir nepradės augti, tai bent jau nustos kristi.

Kompanijos Intel vyriausiasis technologas Justin Rattner nebuvo toks kategoriškas, tačiau pripažino, jog mes gyvename „asmeninio kompiuterio atgimimo“ laikotarpiu, ir hibridiniai įrenginiai su nuolatiniu Interneto ryšiu yra pačia perspektyviausia kryptimi kompiuterių evoliucijoje. Per artimiausius metus Intel išmokys nešiojamus kompiuterius tikrinti el. paštą, jiems būnant miego būsenoje, tačiau neleidžiant dėl tokių procedūrų eikvoti per didelio baterijos energijos kiekio. Nauji projektai numato sukurti konceptus su dviem ekranais, vienas iš kurių pakeis įprastą klaviatūrą į interaktyvų sensorinį paviršių. Šią idėją negalima laikyti nauja – savo laiku ją siūlė Microsoft ir OLPC, tačiau praktinė nauda priklausys nuo idėjos realizacijos kokybės.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos