Intel nutrauks savo firminių motininių plokščių gamybą


Motininės plokštės, platinamos firminėse Intel dėžutėse, o taip pat OEM kompiuterių sudėtyje, egzistuoja jau ne vieną dešimtmetį, tačiau į kompiuterių entuziastų akiratį jos pateko tik po mikroschemų rinkinio Intel X79 pasirodymo. Šiuo laikotarpiu Intel bandė patikti ir spartinimo gerbėjams, kadangi kurdama savo motinines plokštes, atsižvelgdavo ir į atitinkamą funkcionalumą.

Štai tokių firminių Intel motininių plokščių su įlituotais procesoriais nepamatysime

Štai tokių firminių Intel motininių plokščių su įlituotais procesoriais nepamatysime

Puslapis PCWorld, remdamasis kompanijos Intel atstovų komentarais, praneša, kad po Haswell architektūros procesorių pasirodymo kompanija Intel visiškai nutrauks savo firminių motinių plokščių, skirtų stacionariems kompiuteriams, gamybą. Atitinkamai šis segmentas bus perduotas partneriams, tokiems kaip ASUS, Gigabyte, MSI ir kitiems. Atsilaisvinusius inžinerinius resursus Intel ketina nukreipti kitų formatų produkcijos kūrimui. Per artimiausius trejus metus padalinys, kuris Intel sudėtyje užsiėmė stacionariems PC skirtų motininių plokščių kūrimu, bus visiškai išformuotas ir likviduotas.

Kompaktiškai nettop tipo kompiuteriai Intel NUC, ultrabookai ir monoblokai „All-in-One“ – štai ką kurs Intel inžinieriai, anksčiau darbavęsi prie motininių plokščių. Antra vertus, tam tikra inžinierių dalis padės ir Intel partneriams. Kompanija dar suspės išleisti Haswell skirtų motininių plokščių, o taip pat atliks jų garantinį palaikymą.

Kompiuterių entuziastams Intel ir toliau siūlys serijos Extreme Edition procesorius, o taip pat modelius su priedėliu „K“, kuri gali pasigirti laisvu daugikliu. Pažadėtas LGA 2011, LGA 1155 ir LGA 1150 platformų palaikymas, o štai biudžetinių sprendimų segmente kalbama jau apie BGA konstrukciją. Kaip jau ne kartą rašyta, pasirodžius Broadwell architektūros procesoriams (tai įvyks 2014 m.), nebrangūs stacionarūs procesoriai bus įlituojami tiesiai į motininę plokštę, kaip tai dabar vyksta nešiojamų kompiuterių segmente. Antra vertus, nuo tiesioginių komentarų Intel atstovai išsisuko.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos