Ekonomiškasis Intel Pentium 2129Y kainuoja vos $150


Su taupiųjų Ivy Bridge Y serijos procesorių specifikacijomis mes jau susipažinę. Formaliai – tai pirmieji Core šeimos procesoriai, kuriuos galima (su tam tikromis išlygomis) naudoti planšetiniuose kompiuteriuose, per daug neaukojant korpuso storio ir baterijos darbo laiko.

Paskutiniu metu įvairūs šaltiniai minėjo Intel Y serijos procesorius dėl tokios įdomios charakteristikos, kaip SDP, kuris nurodo tam tikrą tipinį energijos suvartojimo lygį, kuris yra mažesnis už įprastai naudojamą TDP rodiklį.

Taip pat po oficialių kainų paskelbimų visur buvo galima girdėti dažniausiai vieną klausimą: „Kaip su tokiomis kainomis Intel ketina pasiekti, kad šių metų pabaigoje pasirodytų mažiau nei $600 kainuojantys ultrabookai, ir dar su sensoriniu ekranu?“. Reikia pripažinti, kad Intel šioje sferoje turi patirties: tereikia tik vykdyti projektus, kurie priverstų kitų komplektuojančių dalių gamintojus nešiojamus kompiuterius palengvinti, paploninti ir atpiginti. Savo ruožtu, ultrabookams skirtų procesorių Intel piginti neketina, kadangi kompanija nenori, jog kentėtų produktyvumo lygis – atpiginti procesorius, matyt, jai kažkas trukdo.

intel-ivy-bridge-y-specs

Reikia pažymėti, kad Intel puslapyje galima rasti ir kitų procesorių su priedėliu „Y“ kainas bei aprašymą. Ir jei modeliai Core i5-3439Y, Core i5-3339Y bei Core i3-3229Y vieningi – jų kaina sudaro $250, tai naujasis Pentium 2129Y kainuoja vos $150. Tiesa, jis turi paprastesnę grafikos posistemę, taip pat nepalaiko technologijų Turbo Boost ir Hyper-Threading. Be to, spartinančios atminties kiekis sumažintas iki 2 MB. Antra vertus, tai leido sumažinti tipinį TDP nuo 13 W iki 10 W, tiesa, taktinis dažnis siekia vos 1.1 GHz.

Beje, procesorius Intel Core i3-3229Y taip pat nepalaiko Turbo Boost, tačiau jam dovanota grafikos posistemė Intel HD 4000 bei Hyper-Threading palaikymas. Visi procesoriai, kurie matomi lentelėje, jau prieinami Intel partneriams, tad ultrabookų su Ivy Bridge Y serijos modeliais galima tikėtis pasirodant artimiausiu metu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos