Nuomonė: iOS – gera ir brangi, Android – bloga ir pigi


ios vs android

Populiaraus Interneto puslapio Gizmodo redaktorius Sam Biddle išsakė savo nuomonę apie operacinės sistemos Android populiarumą. Jo teigimu, ši sistema pasakišką populiarumą įgijo toli gražu ne dėl savo puikių charakteristikų, o tik dėl didelio kiekio pigių mobilių įrenginių, kurie kaip pagrindą naudoja būtent Google programinę platformą. Daugiausia šioje srityje pasižymėjo Samsung, LG, ZTE ir eilė kitų gamintojų, kurie ir užkariavo Android išsvajotus 75% mobilių operacinių sistemų rinkos.

Gizmodo redaktorius kaip įrodymą pateikia sociologines apklausas, kurių rezultatu tapo priklausomybė tarp Android išmaniojo telefono ir žmonių finansinių galimybių. Jei tikėti šiais duomenimis, kuo neturtingiau gyvena žmogus, tuo didesni šansai įsigyti Android telefoną, ir tikrai ne iPhone, kuris kainuoja kartais žymiai brangiau.

Kartu pažymima, kad pagrindinės Android produkcijos vartotojai yra Kinijos ir Indijos gyventojai, kurie negali pasigirti aukštu pragyvenimo lygiu. Jungtinėse Valstijose pagrindiniais Android vartotojais yra afroamerikiečiai ir ispanakalbiai gyventojai, kurių pragyvenimo lygis taip pat dažnai nesiekia pragyvenimo šioje šalyje vidurkio. Kalbėdamas apie funkcionalumo ypatybes, Sam Biddle pergalę vienareikšmiškai atidavė iOS, pavadinęs ją patikima sistema, o štai Android neteko išgirsti nė vieno palankaus žodelio.

Įdomi ir dar vieno interneto puslapio, TechCrunch, redaktoriaus John Biggs nuomonė, kuris palaiko kolegą iš Gizmodo ir situaciją mobilių operacinių rinkoje lygina su alkoholiu: „Yra geras viskis ir yra pigus viskis, tuo tarpu pigaus gero viskio gamtoje neegzistuoja. Aišku, mes nesiimsime teisti abiejų redaktorių ar jų teisinti (tegu savo nuomonę išsako FACEIT.LT skaitytojai), o tik priminsime ChangeWave atliktą apklausą. Pastarosios rezultatai rodo, kad 71% iOS savininkų yra patenkinti savo mobiliais įrenginiais, tuo tarpu tarp Android savininkų tokių yra tik 48%. Pagal šį rodiklį Android aplenkė net Windows Phone 8, kuria yra patenkinti 53% tokių įrenginių savininkų.

30 komentarai (-ų)

 1. Leons parašė:

  Aš linkęs pritarti net jei ir yra brangesniu Android telefonų. Išbandžiau įvairiausių smartphonų tiek silpnesnių modelių tiek flagmanų. Man asmeniškai labiausiai patiko Windows Phone dėl savo paprasto bei labai patogaus GUI.

 2. Linas parašė:

  teko išbandyti įvairias platformas, bet geriausia nuomone paliko tik iOS 🙂

 3. Nepatenkintas parašė:

  Man irgi teko bandyti visas. Blogiausia nuomonė apie Symbian. Antroj vietoj pagal blogumą Android (dabar naudoju), o labiausiai patiko Windows Phone. Ateity jį ir įsigysiu.

 4. Arvydas parašė:

  jūs kaip susitarę su topzone saitu vienos nuomonės, kad android varguolių telefonas 😀

 5. iMngs parašė:

  Naudojau nuo iPhone pasirodymo naudojau tik juos (iOS) ir neturiu ne vieno nusiskundimo. Dabar nesusilaikiau, nusipirkau Samsung Note2, nepatiko nuo pirmos dienos ir po geros savaites pardaviau, asmeniskai man – tai klaiki OS. Kaip sakoma varguoliu.. Grizau prie iOS.

  • Ooo parašė:

   Mano patirtis analogiška, pritariu, klaikus osas tas androidas, piguva varguoliams

   • Mantas parašė:

    Atsirado matai ne „varguolis“, dvasinis ubagas

    • iMngs parašė:

     Na ko cia dabar taip gyliai i sirdi imi 🙂 nesugebi kito nuomones priimt? uzsidaryk i spinta tada.

     • Ooo parašė:

      :)) bet tai matai kaip jie nervuojasi, ką? Šūdas yra šudas, tokia yra tiesa:)

 6. Karvė parašė:

  iPhone naudoju jau nuo 3G laikų, bet prieš šventes susigundžiau Nexus 7. Esu linkęs pritarti autorių nuomonei, nors Android tikrai nėra beviltiška, tiesiog iOS geriau išdirbtos smulkmenos, ir viskas veikia sklandžiau. Android vis atsiranda kokių problemėlių – pradedant UI anomalijomis, glichais, siaubingai nepatogia standartine virtualia klaviatūra ar pastoviai savo gyvenimą gyvenančiu autolock, baigiant tinklo ir SIM problemomis. Tačiau tabletą pasirinkau Nexus (nes kitų gamintojų tragiškai atsilieka su OS atnaujinimais), o ne iPad mini, jau vien dėl galimybės parsisiųsti torrent ir iškart pasinaudotis jo turiniu. Turbūt labiausiai nuliūdino, kad jis neturi mass storage modo ir jo per USB nemato TV.

  WP (kaip beje ir Win 8) atrodo viliojančiai, bet kol kas vis nuvikia programėlių trūkumu.

 7. komentorius parašė:

  Daug kas priklauso ir nuo įrenginio. Nėra ko tikėtis, kad su pigiais telefonais adnroidas veiktų gerai.
  Kitas dalykas – įrenginių įvairovė. Kai OS turi tikti daug įrenginių – jai išdirbti reikia daug resursų.
  Ir iš viso lyginti tik OS nėra tikslu, nes jinai nėra atskiriama nuo įrenginio kaip atskiras daiktas. Nei ant iPhone įdiegsi Android, nei ant kokio galaxy įdiegsi iOS…

  • Leons parašė:

   Kaip bebūtų Android daugiausiai resursų ryja, nes parašyta su Java, tad jis niekad nebus spartesnis už iOS ar Windows Phone. O palygint nėra sunku, tiesiog paimi flagmanus kiekvienos OS atstovo ir gali vertint, kas geriausiai savo darbą atliko 🙂

   • Ooo parašė:

    Taip, butent!!!;

   • komentorius parašė:

    Na Androidui ir nereikia būti spartesniam už iOS/WinPhone, tereikia būti pakankamai sparčiam, kad vartotojas nepastebėtų skirtumo.
    Dėl palyginimo – vėl gi – nepalyginsi vien tik OS. Lyginsi flagmanus (ar bagmanus :D) bet tai neatskiriam nuo įrenginio.
    Nors turbūt ir bendras palyginimas nėra blogesnė alternatyva.

    • Leons parašė:

     Suprantu, ką turi omenyje, bet tai tik patvirtina, kad norint normalaus Android telefono teks pakratyt kišenes. Tuo tarpu WP veikia labai sklandžiai net ir su ekonominės klasės smartphonais.

  • iMngs parašė:

   Vient jau isijungus ta GooglePlay ar kaip ten jis. Toks savartynas, ir nieko doro neradau ka parsisiusti. Kur nemokamos – praktiskai visos su reklamom ir t.t.
   iOS turi kruva nemokamu appsu be reklamu ir pan. O ir tos mokamos tikrai nera brangios, 2.5lt tikrai nera daug.
   Dar kas mane labai erzino androide – piktogramos, viena kvadratine, kita su uzapvalintais kampais, kita isvis be jokio fono, tik logo kazkoks ar pan. Jokios tvarkos. Gal kazkam tai menkniekis – bet mane tai klaikiai erzino. iOSe viskas pilnai isdirbta, tvarkingas meniu.

   • komentorius parašė:

    Na va, pagaliau konkreti kritika iš vartotojo pusės 😀
    Nors GooglePlay NElygu Android OS, bet visgi patogumas naudotis turi didelį poveikį apps-based sistemai.
    Dėl ikonų…
    pvz., man labiau patinka laisvesnis stilius. Tegu būna kokios nori formos, o ne visos vienodos. Tik tegu appsų kūrėjai kuria gražias, o ne tep-lep ikonas 🙂

    • iMngs parašė:

     Kadangi Androide Gplay yra, todel apie ji ir pasakiau. Skirtingi juk skoniai zmoniu, as pamegau iOS ikonu grieztuma, tdl Androide to labai pasigedau 🙂 be to pasitaike nemazai glitchu su animacija, vibracija ir pan. Kartais atrakinant esant naujai SMS jis suvibruodavo kartais ne. Motion sensoriaus funkcijos tai veikdavo tai neveikdavo. Kaip is tokios klases telefono tikejausi zymiai daugiau (note2)

 8. Remigijus parašė:

  Nuvalkiotai pasakysiu. Aš už iOS. Android – turi minusiukų ir pliusiukų, tas pats ir iOS – minusiukai ir pliusiukai…
  O čia labai teisingai pasakyta ir atsakyta: „…Sam Biddle išsakė savo nuomonę apie operacinės sistemos Android populiarumą. Jo teigimu, ši sistema pasakišką populiarumą įgijo toli gražu ne dėl savo puikių charakteristikų, o tik dėl didelio kiekio pigių mobilių įrenginių, kurie kaip pagrindą naudoja būtent Google programinę platformą.“

 9. Seven parašė:

  Nors palyginti galima viska, bet lyginti Android ir iOS reiketu atsargiai ir ivertinant kai kurias aplinkybes. Dar reiketu apsispresti ar lyginam is technines puses ar is galutinio vartotojo naudojimo ispudzio.

  Visu pirma, tai sios OS naudoja visiskai skirtingas strategijas, kurios ir apsprendzia ju savybes. iOS yra tik ir tik Apple galutinio produkto vartotojui dalis. Kadangi jiems reikia palaikyti tik iena hardware’ine platforma – savo, atitinkamai iOS yra labiau isdirbtas, labiau „nuciulptas“ liaudiskai tariant. Android gi turi palaikyti visa kruva platformu, o negana to, ji pletoja ne viena kompanija kaip kad iOS’a Apple, o sistemine dali bent jau derina vos ne kiekviena aparatines dalies gamintojas savo hardware’ui. Pridekim nora turet trumpus produktu ciklus, greita tvarkykliu portinima ir kt. faktorius, ir gausim, kad Android yra maziau isbaigtas, maziau apmastytas galbut to pacio paskutinio vartotojo ispudzio prasme, bet del savo multiplatformines savybes sudaro salygas egzistuoti pigiems smartams, kas irgi yra reikalinga.

  Kitas niuansas butu tai, ka mes konkreciai vadinam OS’u sioje diskusijoje? Visi grafines sasajos isbaigtumai, programu kokybe ir kt. tai realiai yra ne OS’o o taikomuju aplikaciju rezultatas. Pacio OS’o vartotojas net nemato. Realiai, kadangi abi sistemos yra Unix-like, tai OS’as siuo atveju yra kernel’is, nes butent jis realizuoja OS funkcijas. „Maziau grazi ikona“ realiai yra ne OS’o problema, tai daugiau apskritai gal pacios infrastrukturos ar ekosistemos problema, kad softas prastos kokybes, bet tikrai ne OS’o. O kalbant apie branduolius, tai Android’o kernel’is, kadangi yra smarkiai patchint’as linux kernelis, tikrai ne prastesnis, o greiciausiai gerokai pazangesnis uz ta nukastruota BSD kernel’i, kuri turbut beveik nekeista jau ~12m naudoja tiek OSX tiek iOS. Kitavertus, kaip visumine programine platforma, iOS yra pazangesne. Turi labiau nusistovejusius API bei C++/OC orientuota aplikaciju pletojima kas gerokai efektyviau ir greiciau uz JAVA Android’e, taciau velgi, kita vertus patogiau programuoti yra JAVA 🙂

  Apibendrinus, tai abi OS turi trukumu ir privalumu, bet paprastam naudojimui as tikriausiai visgi rinkciausi iOS ir iPhone. Paprasciausiai del to, kad kaip galutnis produktas, iPhone yra gerai isdirbtas, kokybiskas, nors brangus.

  • komentorius parašė:

   Esu panašios nuomonės dėl šių OS palyginimo. Tik.
   Kadangi didžioji dauguma čia yra vartotojai į OS apibrėžimą reiktų įtraukti GUI, programų kiekio pasirinkimą, jų parsisiuntimo galimybėmis – nes tai pristatoma kaip siūlomos rinkai OS privalumai. Nors techniškai tai nepriklauso OS, bet vartotojo nepritrauksi tuo, ko jis nemato…
   Ir… iOS (OSX) yra unix-BASED, o Android (Linux) yra unix-LIKE. Ir OS-as negali būti vien tik kernelis (tam ir yra atskira sąvoka). Nors, aišku, galutiniam vartotojui, tai mažiausiai svarbus aspektas.

  • Evaldas parašė:

   Pagaliau protingas ir nešališkas komentaras ne iš fanatinės pusės.

   Taip, abi platformos turi savo pliusus ir minusus. iOS turi išdirbtumą, o Androidas universalumą. Paprastam vartotojui taip, ko gero iOS geriau, bet pažengęs vartotojas labiau nori laisvumo. Bet čia subjektyvi nuomonė. 🙂

 10. Virgis parašė:

  Turiu Android mobilu ir planseta-esu labai patenkintas.Man asmeniskai nepatinka iOS del ivairiu dirbtiniu apribojimu.Nors be abejo ,matau ir daug pliusu Apple produktuose -dizainas ,sklandus veikimas ir tt .

 11. midle parašė:

  http://www.youtube.com/watch?v=NMiY1kSTHZw
  5 Part kodel android geriau uz iOS, video tikrai pagristi ir parodo koks sudas tas Iphonas. Cia tu „turtinguoliu“ telefonas, kuri lizingu nusiperka 🙂 Kaip matau cia tokie ir komentuoja.


Kitos kategorijos naujienos