iPad mini savikaina gali būti netgi didesnė, nei 9.7“ modelio


Vakarykštė Apple ketvirčio ataskaita parodė, jog pajamos iš visų iPad modelių auga lėčiau, nei kiekybiniai realizacijos rodikliai. Pati Apple pripažįsta, jog dėl kaltas didelis iPad mini populiarumas, dėl kurio realizacijos susiduriama su mažesne pelno marža. Vidutinė Apple iPad planšetės kaina per metus sumažėjo $101, o visiems norintiems kompaktiškų planšečių vis dar neužtenka, todėl, atsižvelgiant į Apple pažadus mažinti deficitą, galima kalbėti ir apie tolimesnį pelno maržos mažėjimą šiame segmente.

phil-schiller-ipad-mini

Stebėtiną sinchroniškumą su bendra „dienos nuotaika“ pademonstravo taivaniečių resursas DigiTimes, kuris tai pat publikavo gana įdomius apie Apple planšetinių kompiuterių savikainą. Informuotų šaltinių teigimu, dabar iPad mini kompanijai iš Kupertino kainuoja netgi daugiau nei 9,7“ ekraną turintys modeliai, tuo tarpu pardavinėjami už mažesnę kainą. Tai leidžia tvirtinti, jog kompanijos pajamos artimiausioje ateityje toliau mažės, ypač jei iPad mini pardavimai aplenks pilnaverčius iPad.

Tas pats šaltinis žada, kad šiame ketvirtyje iPad gamybos apimtys gali sumažėti 40% dėl sezoniškumo. Kalbama būtent apie planšetinius kompiuterius su 9,7“ ekranu. iPad mini pardavimai dėl to turėtų tik augti. 9,7“ ekranų gamyba taivanietiškose Sharp gamyklose praktiškai bus visiškai sustabdyta, tačiau dėl to negalima sakyti, kad bendras gamybos mastas pasikeis. LG Display ir Samsung Display gali lengvai kompensuoti trūkumą, tuo tarpu Sharp gali pradėti ruoštis naujos kartos iPad ir iPad mini skirtų ekranų gamybai.

4 komentarai (-ų)

 1. Leons parašė:

  Pajamos mažėtų jei vyktų produktų kanibalizacija, t.y. jei vartotojai turėdami galimybę įsigyti tiek iPad tiek iPad mini rinktųsi pastarąjį variantą. Visgi, berods FaceIT buvo straipsnis, kad kanibalizacijos praktiškai nėra 🙂

  • guru parašė:

   čia kaip visada – analitikų ir „ekspertų“ spėliojimai. kažkas tik pirstelėjo, o kažkam jau žaibas trenkė 🙂 jei neapsimokėtų gamint ipad mini, apple negamintų. jei gamina, reiškias apsimoka, o ką ten kiti sapalioja, apple neįdomu

   • reanimated parašė:

    Niekas ir nesako, kad neapsimoka. Rašyta, kad uždirba tiesiog mažiau, nei iš didelio iPad’o

  • komentorius parašė:

   Tai jei norintiems neužtenka iPadmini – tereikia padidinti kainą ir padidės tos pajamos.


Kitos kategorijos naujienos