Japonijoje Ultra HD televizija pasirodys anksčiau nei planuota


lg-ultrahd-tv

Parodoje CES 2013 gana vaizdžiai parodė, kad publikos susidomėjimo ultra aukštos raiškos televizoriais neįtakoja jokios pasaulinės ekonomikos krizės. Štai kompanija LG jau prekiauja Ultra HD (3840 х 2160) raiškos televizoriais P. Korėjoje. Ir nors jų kaina vis dar matuojama tūkstančiais JAV dolerių, tokių televizorių jau įsigyta apie tūkstantis. Nuo korėjiečių stengiasi neatsilikti ir japonai, kuriems panašių produktų pasirodymas yra vienas iš nedaugelio išgyvenimo šansų.

Naujienų agentūra Reuters, remdamasi japonų leidiniu Asahi, praneša, kad Japonijos vyriausybė planuoja, jog televizijos transliacijos Ultra HD formatu prasidės jau 2014 metų vasarą, t.y. net porą metų anksčiau, nei buvo suplanuota anksčiau. Tokiu būdu, Japonijos žiūrovai galės pamatyti artimiausią pasaulio futbolo čempionatą, įvyksiantį Brazilijoje, jau Ultra HD formatu.

Pirmąja Ultra HD „kregždute“ Japonijoje taps palydovinė televizija, vėliau prie jų prisijungs ir antžeminiai skaitmeniniai tinklai. Akivaizdu, jog forsuoti įvykius japonų vyriausybę verčia apgailėtina vietos TV įrangos gamintojų padėtis (Sony, Sharp, Panasonic ir kitų). Parduoti televizorius su Ultra HD raiška be atitinkamo turinio būtų gana sunku, todėl japonų valdžios institucijos ruošiasi atitinkamai modernizuoti ir TV tinklus.

Įdomu tai, kad po Ultra HD formato ateis kitas, kuris galės pasiūlyti net 7680 х 4320 taškų raiška, o visa tai Japonijoje turi atsitikti jau 2016 metais – taip pat keliais metais anksčiau nei planuota. Tuo metu Lietuvoje karaliauja kolektyvinės antenos ir HD Ready televizoriai…

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos