Dviejų JAV elektrinių kompiuterinėse sistemose rastas virusas


elektrine

Organizacija ICS-CERT, kuris sukurta tam, kad įspėtų apie kibernetines atakas prieš JAV pramonines valdymo sistemas, teigia, kad mažiausiai dviejose amerikiečių elektrinėse (tiksliau, jų kompiuterinėse sistemose) atrado kenkėjišką programinį kodą.

Dėl saugumo sumetimų nukentėjusių elektrinių operatoriai neįvardijami. Žinoma, kad abiem atvejais virusas pateko į kritiškai svarbias sistemas, kurios naudojamos įrangos, gaminančios elektros energiją, kontrolei. Virusas išplito, kažkam iš darbuotojų/pašalinių asmenų pasinaudojus USB atmintine.

Vieno iš incidentų atveju buvo infekuoti 10 kompiuterių, kurie valdo turbiną ir dalies įrangos „poilsio režimo“ sistemas. Antruoju atveju kenkėjišką programinę įrangą pavyko aptikti tuomet, kai vienas iš elektrinės darbuotojų pranešė apie problemą su USB kaupiklių naudojimu. Tuo pat metu nelabai aišku, ar virusas tapo kokių nors elektrinės veiklos nesklandumų priežastimi.

Specialistai pažymi, kad nešiojami duomenų kaupikliai ir kitokio tipo USB atmintinės kelia vieną didžiausių grėsmių pramonino valdymo kompiuterinėms sistemoms, kurios paprastai nėra jungiamos prie Interneto ir kitokių išorinių tinklų. Beje, per USB atmintines (neskaitant kitų būdų) gali plisti jau spėję pagarsėti virusai Flame ir Stuxnet, kurie yra puikūs šnipinėjimo ir kibernetinio sabotažo įrankiai, spėję padaryti labai didelės žalos Irano branduolinei programai.

Vienas komentaras

  1. Mantas parašė:

    Tai patys ir paleido virusiuka i sistema, jei paplito per usb. Cia tas pats kaip su dabartiniu gripo virusu, kuri taip pat paleido JIE.


Kitos kategorijos naujienos