JAV prezidentas susirūpinęs dėl smurtinių žaidimų įtakos


JAV prezidentas Barakas Obama bando ieškoti kaltųjų. Tik ar ten ieško?  (REUTERS/Kevin Lamarque nuotrauka)

JAV prezidentas Barakas Obama bando ieškoti kaltųjų. Tik ar ten ieško? (REUTERS/Kevin Lamarque nuotrauka)

JAV prezidentas Barakas Obama rimtai ėmėsi spręsti baisiais tempais ėmusią augti smurto visuomenėje problemą, kai panaudojami šaunamieji ginklai.Paskutiniu rimtu signalu tapo gruodžio mėnesį įvykusios masinės skerdynės vienoje iš JAV mokyklų, kai vienas iš mokinių nušovė 27 žmones ir nusišovė pats.

Mes matome smurtą mūsų vaikų atžvilgiu, metai iš metų, metai iš metų… Ir ką – tai mokestis už mūsų laisvę?“ – visai teisingai klausia Barakas Obama, kuris kartu su viceprezidentu Džo Baidenu pristatė savo viziją, kokius žingsnius reikia atlikti ateityje. Sugriežtintos ginklų išdavimo taisyklės, baudžiamoji atsakomybė už tam tikro kalibro šaudmenis ir panašūs dalykai mus mažai domina dėl mūsų puslapio specifikos. O štai apie detalų kompiuterinių žaidimų įtaką potencialiems žudikams klausimo išstudijavimą pakalbėti tikrai reikėtų.

JAV Prezidento administracija kreipiasi į Kongresą su prašymu skirti 10 mln. JAV dolerių, kad būtų ištirta žaidimų su smurtu įtaka žmonių psichikai, o tai pavesta padaryti Ligų kontrolės ir profilaktikos centrui. Viceprezidentas Džo Baidenas, savo ruožtu, susitiko su organizacijų, kurios atstovauja žaidimų industriją, vadovybe (tame tarpe, Electronic Arts generaliniu direktoriumi, Entertainment Software Association prezidentu ir kitais).

Po šio susitikimo organizacija Entertainment Software Association (ESA), kuri atstovauja žaidimų industrijos interesus, padarė pareiškimą, kuriame teigiama, jog rinkos dalyviai visiškai sutinka su tuo, kad leidėjai yra atsakingi už tėvų švietimą apie žaidimus su amžių ribojančiais reitingais. Vis tik kalbant apie teorinę žaidimų su smurtu įtaką žmonių agresyviam elgesiui, čia ESA kai kur paprieštaravo: tie patys žaidimai platinami daugelyje šalių, tačiau masinių skerdinės mokyklose vyksta, iš esmės, tik JAV teritorijoje. O tai reiškia, kad problema ne žaidimuose. Bent jau toli gražu ne juose, nors JAV valdžios institucijos paskutiniu metu ėmė atakuoti būtent juos. Tuo tarpu tikrąją problemą, reikia pripažinti, gina labai dideli pinigai ir lobizmas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos