Kaip gerai antivirusinės sugeba išvalyti užkrėstą sistemą?


Nepriklausoma austrų organizacija AV-Comparatives testavo antivirusines programas. Kiekviena iš jų buvo įdiegta į atskirą kompiuterį, o joms buvo pasiūlyta ištrinti kenkėją iš kompiuterio, kuriuo jau buvo apkrėsta sistema.

Iš viso buvo pasirinkta 14 įvairaus tipo kenkėjiškų programų, tarpo kurių buvo šiuo metu aktualūs ir plačiai paplitę virusai, „Trojos arkliai“, reklaminiai šnipai ir pan., kurie blokuoja sistemą ir prašo susimokėti už jos atblokavimą, užkrečia kaupiklių MBR sektorius, taip apsunkindami savo pašalinimą, atveria kelius kitiems kenkėjams į jūsų sistemą ir t.t. Testų rezultatai matomi žemiau:

antivirus-testai-2011-november

Kiekviena antivirusinė pateko į vieną iš trijų grupių (tiesa, buvo ir ketvirta grupė, į kurią patekdavo tik su puse kenkėjų susitvarkiusios antivirusinės, tačiau šį kartą į „autsaiderių lygą“ niekas nepateko), prie kiekvienos pateiktas surinktų balų skaičius. Kaip matyti, antivirusinės sugebėjimas atpažinti kenkėją ir/arba blokuoti jo patekimą į sistemą ne visada tolygus gebėjimui pašalinti jau esantį sistemoje bei išvalyti kenkėjo paliktus „likučius“. Detaliau su tyrimu galima susipažinti oficialiame AV-Comparatives puslapyje.

2 komentarai (-ų)

  1. Saulius parašė:

    Nematau MSE… ;/ Nors su ji tikrai neprilygtu Kaspersky ar Bitdefender

  2. Migle parašė:

    o nortono tai is vis nera ! ! ! ha ha ha ha ha ha


Kitos kategorijos naujienos