Microsoft IllumiRoom pavers kambarį didžiuliu ekranu


Korporacijos Microsoft darbuojasi prie vienos labai įdomios ir tikrai neįprastos technologijos, kuris pavadinta IllumiRoom. Pastaroji numato, kad monitoriuje rodomas vaizdas papildomas, o vėliau išplečiamas per visą kambarį, o visa tai įvyksta, atsižvelgiant į supančios aplinkos geometriją. Technologija tarsi išplečia virtualų pasaulį su nedidele dvimate monitoriaus plokštuma per visą kambarį.

microsoft-illumiroom-

Kompanija Microsoft kol kas neatskleidžia detalių, kaip visa tai yra padaroma, tačiau praneša, kad tam naudojamas kontroleris Kinect ir projektorius. Kontroleris naudojamas aplinkos geometrijai nustatyti, tuo tarpu projektorius skirtas informacijos atvaizdavimui. Visa tai gana sunku aprašyti žodžiais, daug įspūdingiau tai atrodo vaizdo klipe.

Technologijos IllumiRoom kūrėjai tvirtina, kad žemiau pateiktame vaizdo klipe visi efektai nufilmuoti gyvai – be jokios kompiuterinės grafikos, nors tuo ir sunku patikėti. Jei tai tiesa, žaidimų mėgėjai ateityje galės Kinect ir projektoriaus dėka paversti savo kambarį, pavyzdžiui, į monstrų pilną koridorių ar tikrą kosminio laivo valdymo kabiną. Žodžiu, viskas priklausys tik nuo kūrėjų fantazijos ir vartotojų žaidžiamų žaidimų.

6 komentarai (-ų)

 1. Leons parašė:

  Looks aawesome 🙂 Beje, čia gal vertimo nesupratimas, nes kiek skaičiau tai čia praktiškai nėra jokio Samsung indėlio šitame projekte:)

 2. komentorius parašė:

  Video sumontuotas gražiai, bet įdomu ant kiek gerai visa tai atrodytų realybėje…

  • Leons parašė:

   „Technologijos IllumiRoom kūrėjai tvirtina, kad žemiau pateiktame vaizdo klipe visi efektai nufilmuoti gyvai – be jokios kompiuterinės grafikos, nors tuo ir sunku patikėti“

   • komentorius parašė:

    Taip taip… ypač įtikinamai atrodo drebančių baldų efektas nuo 42s… akivaidžiai vaizdai iš žaidimo :DDDDDDDDDDD

    • Leons parašė:

     Na atrodo tikrai siurealiai, bet įmanoma tokia iliuzija sukurt su kinectu jei gerai aplinkos konturus pagauna ir nufotografuoja, tada tiesiog svarbu atkartot spalvas ir tuos kontūrus (kuriuos atitinkamai iškraipyt) ryškia šviesa ir taip sukurt 3D iliuzija. Aišku toks efektas prietemoje tik veiktų 🙂


Kitos kategorijos naujienos