Microsoft pardavė dvigubai mažiau Surface RT, nei planavo


Microsoft vadovas Steve Ballmer pristato planšetę Surface (bloomberg.com nuotrauka)

Microsoft vadovas Steve Ballmer pristato planšetę Surface (bloomberg.com nuotrauka)

Parodos CES 2013 metu kompanija Samsung prisipažino, kad nemato prasmės išleisti planšetinių kompiuterių su Windows RT šiuo metu, kadangi panašūs įrenginiai pasižymi labai ribota paklausa, o vartotojus reikėtų daug aktyviau šviesti, kuo skiriasi Windows RT nuo Windows 8. Šios kilnios misijos Samsung prisiimti neketina, jei tikėti jos atstovų pareiškimais.

Portalas Computerworld, remdamasis analitikų iš UBS komentarais, praneša, kad 2012 m. IV ketvirtyje Microsoft pardavė ne daugiau kaip 1 mln. planšetinių kompiuterių Surface su operacine sistema Windows RT. Tai yra maždaug du kartus mažiau, nei buvo planuota anksčiau. Tarp kitų faktorių, UBS analitikų nuomone, kuklius Surface RT pardavimų rezultatus lėmė vėlyvas šios planšetės pasirodymas JAV mažmeninės prekybos tinkluose, kurie specializuojasi elektronikos pardavimuose – čia planšetės Surface pasirodė tik gruodžio viduryje, o iki to Microsoft jais prekiavo savarankiškai.

2013 m. sausio mėnesio pabaigoje, priminsime, prekyboje turi pasirodyti planšetinis kompiuteris Surface su operacine sistema Windows 8 Pro ir procesoriumi Intel Core i5. Pastarasis sprendimas bus siūlomas už $899 (~ 2350 lt), jei įdiegtas 64 GB duomenų kaupiklis, bei už $999 (~ 2600 lt) 128 GB versijos atveju. UBS analitikai mano, jog planšetinis kompiuteris turi gerus šansus surasti savo pirkėją tarp Microsoft verslo klientų. Infrastruktūros suderinamumas šiuo atveju yra daug svarbiau nei kaina ir techniniai privalumai, tačiau apie galimą sėkmę bus galima spręsti tik prasidėjus pardavimams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos