Microsoft patentuoja telefono ekraną, kuris neakina


Tikėtina, kad kiekvienam mobilaus telefono savininkui pažįstama ši situacija. Žmogus, kuris pabuvo tamsoje kurį laiką, pripranta prie šviesos nebuvimo, jo akys atsipalaiduoja. Tačiau jei jis pasiima mobilų telefoną, kad pažiūrėtų esamą laiką arba paskaitytų gautų žinutę, telefono ekranas šviečia per ryškiai ir netgi akina, o nemalonus pojūtis gali tęstis apie pusę minutės. Šios problemos sprendimu nusprendė užsiimti Microsoft inžinieriai.

microsoft-blendy-screen-patent

Kompanija Microsoft padavė patentinę paraišką, kuri aprašo taip vadinamą „blyškų ekraną“. Daugeliu atveju tai labai panašu į automatinį ryškumo reguliavimą, kurio pagrindą sudaro apšvietimo sensorius. Realybėje pastaroji funkcija nelabai efektyvi, o telefonai lygiai taip pat akina savo savininkus naktimis arba kino teatrų salėse. „Blyškaus režimo“ koncepcija numato ekrano konteksto priderinimą prie aplinkos apšvietimo.

Dokumente kalbama, jog jei telefonas pradeda suprasti, kad yra tamsioje aplinkoje, jis ne tik sumažina ekrano ryškumą, tačiau ir pašalina iš ekrano ryškius elementus. Vartotojo sąsajoje padidinamas juodų detalių kiekis, tuo tarpu šviesūs elementai tampa ne tokie ryškūs.

Kaip neretai nutinka, patentinė paraiška visiškai nereiškia, kad minėta technologija diegiama į serijinę produkciją. Microsoft galėtų įdiegti „blyškųjį režima“ į savo operacines sistemas Windows 8 ir Windows Phone 8, kadangi apie jokias aparatines modifikacijas patentinėje paraiškoje nekalbama. Tiesa, tokia paraiška gali tapti realiu patentu, parodo pavyzdys su viena iš kompanijų, kuri sugebėjo užpatentuoti „stačiakampio formos įrenginį su užapvalintais kampais“.

4 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  super patentas būtų. tik ne paprasčiau, kad kas porą kodo eilučių parašytų, kad tamsoje ekranas prabustų juodai-baltas, o fonas būtų pilkas? jau bele ką patentuoja, paskui trolina visus

 2. Leons parašė:

  Na automatinis apšvietimo reguliavimas Android tikrai nekoks kiek teko bandyt telefonų, na o Lumia labai puikiai veikia 🙂

  • Saulius parašė:

   Nezinau kaip del telefonu, bet Nexus 7 automatiniu reguliavimu esu patenkintas.

   • Leons parašė:

    Galbūt pagerėjo, nebuvau įjungęs Nexus 7 automatinio reguliavimo 🙂


Kitos kategorijos naujienos