Microsoft tiekėjai teigia, kad pardavinėti planšetes Microsoft nemoka


Oficialių duomenų apie planšetinių kompiuterių Surface pardavimų lygį kol kas nėra. Kaip jau žinome, kad net patys optimistiškiausi ekspertai kalba, jog nuo spalio 26 d. iki gruodžio 31 d. Microsoft pavyko parduoti ne daugiau kaip 1 mln. Surface, o tai yra gana kuklus skaičius savo ilgą kelionę pradedančiai programinei platformai Windows RT.

Pirkėjas studijuoja planšetinį kompiuterį Surface RT firminėje Microsoft parduotuvėje Sietle (Kalifornija, JAV)

Pirkėjas studijuoja planšetinį kompiuterį Surface RT firminėje Microsoft parduotuvėje Sietle (Kalifornija, JAV)

Taivaniečių komponentų gamintojai praneša, jog iki 2012 metų pabaigos Microsoft gavo ir į mažmeninės prekybos tinklus perdavė apie du milijonus Surface – dvigubai mažiau, nei iš pradžių planuoti užsakyti  4 – 4,5 mln. egzempliorių. Šaltiniai taip pat patvirtina, jog buvo parduota ne daugiau nei vienas milijonas šių sprendimų.

Tokiu būdu, galima konstatuoti, jog Microsoft dėl tiekimo deficito tikrai nekentėjo (kaip tuo galėtų skųstis, pavyzdžiui, Apple), o jei parduotuvėse ir stebimas Surface planšečių trūkumas, visa tai galima paaiškinti siaura mažmeninio tinklo apimtimi, per kurį realizuojami Surface, o ne tiekimo trūkumu.

Vienas milijonas parduotų Surface planšetinių kompiuterių per patį aktyviausią prekybos sezoną – pasiekimas ar nesėkmė? Štai vienas iš Microsoft įkūrėjų Bill Gates naująją operacinę sistemą ir planšetinį kompiuterį laiko nuostabiu ir mano, jog su Windows 8 viskas tvarkoje, o su Surface reikalai klostosi taip pat gerai. Toki būdu, kompanija Microsoft yra patenkinta dabartine situacija. Aišku, galima palyginti su konkurentais: per 2012 m. IV ketvirtį kompanija Apple pardavė 23 mln. planšečių iPad.

Tuo pačiu metu Microsoft paskelbti praėjusių metų IV ketvirčio finansiniai rezultatai rodo, jog grynasis pelnas krito 3,7%, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Mažėja Office ir XBOX padalinių pelningumas, pajamos iš Windows taip pat nepateisina vilčių, tiesa, daug ką kompensuoja ilgalaikiai kontraktai su verslo segmento atstovais.

Visai neseniai debiutavę biuro programų paketai Microsoft Office 2013 ir Office 365 turėtų pagerinti esamą padėtį, prie to turėtų prisidėti ir naujos kartos žaidimų konsolė XBOX. Windows atveju irgi reikėtų atsižvelgti į tai, jog Microsoft nuo šiol galės nemažai gauti iš Windows 8 skirtos aplikacijų el. parduotuvės.

Ar situaciją pataisys Windows 8 Pro turėsianti Surface Pro, analitikai kol kas gali tik spėlioti

Ar situaciją pataisys Windows 8 Pro turėsianti Surface Pro, analitikai kol kas gali tik spėlioti

Vis tik sunku pasakyti, ar labai sėkminga planšetinių kompiuterių gamybos patirtis, kadangi po Surface anonso 2012 m. viduryje kai kurie partneriai atsisakė planų išleisti mobilius įrenginius su Windows RT, tokiu būdu, panašių produktų tiekimą pradėjo tik ASUS, Lenovo, Dell ir Samsung – pastarųjų kompanijų planšečių su Windows RT pardavimai, šaltinių teigimu, turi siekti apie 4 mln. vienetų. Tai keturis kartus geriau, nei gali pasigirti Microsoft, tačiau tokie rodikliai taip pat nuvilia, nes nepateisina pradinių vilčių. Dėl šios priežasties Samsung netgi pranešė nepardavinėsianti Windows RT planšečių JAV rinkoje, kol situacija nepasikeis į norimą pusę.

Iš eilinio vartotojo pusės Windows RT planšetiniai kompiuteriai nėra patrauklūs dėl negalėjimo įdiegti tradicinių programų, mažo aplikacijų pasirinkimo, taip pat per didelės kainos, lyginant su konkurentų iš „Android + ARM“ stovyklos sprendimais. Programinės įrangos asortimento trūkumą turėtų išspręsti vasario 9 d. debiutuosianti Surface Pro. Tiesa, bazinės versijos kaina prasidės nuo $899 (~ 2340 lt), tačiau šiuo sprendimu bent jau verslas gali susidomėti daug labiau, nei anksčiau debiutavusiu Surface RT.

Taivaniečių resursas DigiTimes taip pat praneša, jog po Surface Pro su Windows 8 ir Core i5 pasirodymo turėtų būti sumažinta Surface RT kaina, kad būtų greičiau išparduotos sandėliuose esančios atsargos. Microsoft netgi siūlo ypatingą palaikymo programą, kuri turėtų paskatinti partnerius išleisti antros kartos Windows RT planšetes, tačiau pastarieji vis dar nelinkę skubėti ir užima laukiančiųjų poziciją, juo labiau, kad jiems tai leidžia daryti nuolat augantys planšetinių kompiuterių su Android pardavimai.

Vienas komentaras

  1. komentorius parašė:

    Jei nori daugiau parduoti tai reikia kažką naujo/patogesnio pasiūlyti. Arba kainas mažesnes… Nes kokio velnio pirkti neaiškų daiktą. Windowsų programos neveikia. Sukurta irgi nėra. Kažkokių išskirtinumų nėra. Kaina didelė. Žodžiu…

    Ar jie įsivaizduoja, kad žmonės turi pirkti su avansu? Aceit, kažkada bus, palaukit…


Kitos kategorijos naujienos