Microsoft ir Qualcomm ruošia etaloninį, nebrangų Windows Phone 8 telefoną


Windows-Phone-8-Smartphones

Puslapis DigiTimes praneša, jog kompanija Microsoft kartu su partneriu Qualcomm kuria etaloninę platformą, kuri gaus operacinę sistema Windows Phone 8 ir bus skirta biudžetiniams bei vidutinės klasės išmaniesiems telefonams. Pastarieji, visų pirma, bus skirti Kinijos bei kitoms besivystančių šalių rinkoms.

Dabar išmanieji telefonai su Windows Phone 8 užima apie 2,6% pasaulinės išmaniųjų telefonų rinkos. Vis tik kompanija Microsoft deda nemažai pastangų, kad jau po trijų metų ji atsidurtų trečioje vietoje. Be darbo su besivystančiomis rinkomis visi žodžiai nieko neverti. Antra vertus, kompanija Qualcomm gana atsargiai kalba apie biudžetinių mobilių įrenginių rinką, nors Kinija ją domina lygiai tiek pat, kaip ir Microsoft – šis regionas kol kas nemato jokių ekonominės krizės požymių, o kartu gali atnešti tikrai dideles pajamas.

Naujoji Microsoft ir Qualcomm kuriama Windows Phone 8 platforma turėtų būti pristatyti šių metų viduryje. Vis tik nepriklausomai nuo šio anonso savo išmaniuosius telefonus Kinijoje jau planuoja išleisti tokios kompanijos, kaip Lenovo, Huawei ir ZTE. Antra vertus, etaloninės biudžetinės platformos buvimas leis į rinką patekti ir ne tokiems garsiems žaidėjams, nors visai tikėtina, kad net ir didieji susigundys etalonine platforma (ypač, jei Microsoft už tai primokės). Aišku, kad tik paskui neteiktų skųstis, kaip Nokia išmaniųjų telefonų atveju, į kuriuos buvo dėta itin daug vilčių.

Įdomu tai, jog apie etaloninės platformos sukūrimą operacinei sistemai Windows Phone 8 galvoja ir kompanija MediaTek. Galima priminti, kad tai yra vienas didžiausių konkurentų kompanijai Qualcomm Kinijos rinkoje. Galbūt korporacija Microsoft apie tai žino (ir netgi visa tai suplanavo) bei paskirstys tarp MediaTek ir Qualcomm rinkas į biudžetinę ir vidutinę, tačiau kol kas tai yra tik gandų lygmenyje, kadangi apie panašius planus oficialių komentarų dar nebuvo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos