Microsoft žaidimų konsolės Xbox Durango specifikacijos


Panašu, kad naujos kartos žaidimų konsolių anonsas yra labai arti. Puslapis VGLeaks pranešė detalias būsimos XBOX konsolės (žinomos kodiniu pavadinimu Durango) detalias specifikacijas. Nors dėl akivaizdžių priežasčių oficialaus jų patvirtinimo nėra ir nebus iki pat anonso, eilė šaltinių (Eurogamer, Gamesindustry) kalba, jog iš esmės charakteristikos atitinka tas, apie kurias kalba anoniminiai informatoriai.

Iš pradžių reikėtų pasakyti, kad naujos kartos XBOX konsolė, tikėtina, gaus 8 branduolių 1,6 GHz taktinio dažnio AMD procesorių. kalbama, kad tai turėtų būti gana paprasti Jaguar branduoliai (Bobcat architektūros tęsinys), kurie šiemet pasirodys AMD hibridiniuose procesoriuose, skirtuose planšetėms ir nešiojamiems kompiuteriams.

XBOX_720_konceptas

Žaidimų konsolės Microsoft XBOX 720 konceptas

Microsoft Durango atveju visa tai bus papildyta 8 GB DDR3 operatyviąja atmintimi, dirbančiai kartu su 32 MB didelės spartos ESRAM atmintimi, prijungtai tiesiogiai prie GPU. Bendras duomenų pralaidumas sieks 170 GB/s. ESRAM atmintis prijungta ne tik prie grafikos, tačiau ir prie mikroschemų rinkinio, o tai paspartina ryšį su kitais svarbiais sistemos komponentais.

Pranešama, kad Durango grafikos posistemė turi 12 Radeon GCN skaičiavimų blokų su DirectX 11.1 palaikymu (iš visų 768 universalių procesorių), dirbančių 800 MHz taktiniu dažniu. Maksimalus GPU produktyvumo lygis siekia 1,2 TFLOPs. Puslapio Eurogamer šaltiniai praneša, kad PlayStation Orbis gaus analogišką grafiką, tik jau su 18 Radeon GCN skaičiavimų blokų, dirbančių tuo pačiu taktiniu dažniu. Panašu, jog būsimos Sony PS4 pranašumas, siekiantis 1,5 karto, pasitvirtins.

Taip pat minimi aparatiniai garso spartintuvai (įskaitant aido slopinimo technologiją Kinect kontroleriuose), vaizdinės medžiagos kodekai. Teigiama, kad bus ne tik HDMI išvestis, tačiau ir įvestis, tad reikia spėti, jog vartotojams bus leista įrašyti TV laidas arba importuoti vaizdą iš kamerų. Tokiu būdu, galima matyti, jog Microsoft gana aktyviai investuoja į konsolės multimedia funkcijas.

Kitos specifikacijos taip pat džiugina. Panašu, kad naujos kartos Kinect gaus savo firminę sąsają, taigi problemų su USB, kurios buvo matomos XBOX 360, turėtų nelikti. Antra vertus, tai reiškia, kad Kinect nebus integruotas. Patys USB lizdai užaugs iki versijos 3.0, tad kopijuoti didelės apimties failus bus paprasčiau. Didelės talpos kaupiklis gali tapti standartu (nurodomas mažiausiai 500 GB talpos kietas diskas), bus įdiegtas Blu-Ray 6x optinis įrenginys, Gigabit Ethernet, bus palaikomi Wi-Fi ir Wi-Fi Direct standartai.

Pastarieji duomenys, nors ir panašūs į tikrus, kai kurių ekspertų teigimu, gali būti maždaug 9 mėnesių senumo. Tokiu būdu, reikia sutikti, kad konsolių kūrimas trunka tikrai ilgai, taigi serijiniai modeliai gali debiutuoti su labai nedideliais pakeitimais.

durango-specs

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos