Nuo popierinių prie 100% elektroninių PVM sąskaitų faktūrų


DėmesioTai yra kompanijos pranešimas spaudai, už kurį atsako pati kompanija. www.faceit.lt neatsako už tokio pranešimo turinį bei jo jame esančios informacijos tikslumą.

——

Viena stambiausių IT bendrovių Lietuvoje „Konica Minolta Baltia“ ir „Skaitmeninio Sertifikavimo Centras“ (SSC) įgyvendino bendrą projektą, leidžiantį visiškai atsisakyti popierinių PVM sąskaitų faktūrų.

Kompanijos, įsidiegusios Konica Minolta dokumentų apdorojimo ir archyvavimo sprendimą, galės paspartinti bendrovės apmokestinimo procesus, nes nuo 2013 metų sausio 1 dienos įsigalioja naujos PVMĮ nuostatos, susijusios su elektroninių PVM sąskaitų faktūrų išrašymu. Suvienodinus popierinėms ir el. PVM sąskaitoms faktūroms keliamus reikalavimus, įprastinė PVM sąskaita faktūra, siunčiama el.paštu, jau galės būti laikoma elektronine PVM sąskaita faktūra ir vertinama taip pat, kaip ir popierinė PVM sąskaita faktūra, todėl bus lengviau archyvuoti tokias sąskaitas ir jų nebereikės išspausdinti bei saugoti popierine forma.

konica-minolta-logo

Elektroninės PVM sąskaitos faktūros įgys tokią pat juridinę galią kaip ir popierinės, tačiau svarbu užtikrinti ES ir Lietuvos teisės aktų reikalavimus, t.y. dokumento autentiškumą ir vientisumą. Šiuos reikalavimus užtikrins SSC elektroninio parašo sprendimas. Atsisakius popierinių ir pradėjus naudoti el. PVM sąskaitas faktūras, įmonės galės sutaupyti, mažindamos spausdinimo bei popierinio archyvo išlaidas.

Perėjus prie elektroninių sąskaitų faktūrų, jų išrašymo tvarka įmonės viduje beveik nesikeistų. Elektroninę sąskaitą sugeneravus apskaitos sistemoje reikės tik papildomai pasirašyti saugiu elektroniniu parašu ir išsiųsti sąskaitos gavėjui, abiejų šalių iš anksto suderintu elektroniniu būdu (pvz: el. laišku) bei išsaugoti PVM sąskaitą faktūrą elektroninių dokumentų archyve. Sąskaitos jame saugomos su pilnai atpažintu turiniu, todėl jų paieška galima ne tik pagal pavadinimą, tiekeją, prekės kodą, bet ir pagal tai kokia prekė minima sąskaitoje.

„Kompanijai pradėjusiai taikyti El. PVM sąskaitas faktūras, tai didelis žingsnis į priekį. Taip ji išvengia brangesnio ir ilgiau trunkančio pasirašytų popierinių dokumentų apsikeitimo, archyvavimo ir pereina prie greitų bei gerokai pigesnių B2B finansinių sandorių iš karto integruotų su verslo valdymo ar buhalterinėmis programomis“. Siūlomi programiniai sprendimai yra lankstūs, todėl visi procesai derinami individualiai pagal įmonės veiklos specifiką ir poreikiussako vyresnysis IT sprendimų vadybininkas Jevgenij Šachov.

„Elektroninis parašas, užtikrina duomenų autentiškumą ir vientisumą. PVM sąskaitą faktūrą, pasirašytą saugiu elektroniniu parašu, naudojant SSC sprendimą, galima saugoti elektroniniame archyve tiek jos rengėjui, tiek ir gavėjui. Tai ženkliai sutaupo ne tik laiką bet ir spausdinimo, siuntimo bei archyvavimo išlaidas. Sąskaitos faktūros tai tik vienas iš dokumentų, kuris cirkuliuoja įmonėse, todėl tą pačią technologiją įmonės gali taikyti ir plačiau. Investicijos, tokio sprendimo diegimui yra mažos, greitai atsiperkančios, todėl prie elektroninių dokumentų aktyviai pereina ne tik stambios, bet ir smulkaus bei vidutinio verslo įmonės “, – sako SSC komercijos direktorius Edgaras Dadašovas

UAB „Konica Minolta Baltia“ – gerai žinoma, Lietuvos rinkoje veikianti IT bendrovė. Kompanija gali didžiuotis plačia siūlomų kopijavimo ir spausdinimo įrenginių, biuro technikos pasiūla, IT sprendimais, profesionaliomis konsultacijomis ir siūloma technine priežiūra. Bendrovė turi savo filialus stambiausiuose Lietuvos miestuose bei Rygoje ir Taline, partnerių tinklo dėka platina savo gaminius Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje.

UAB Skaitmeninio sertifikavimo centas –pirmasis ir vienintelis privatus sertifikavimo centras Lietuvoje veiklą vykdantis jau 8 metus. Kompanijos sertifikatai išduodami 21 pasaulio šalių piliečiams. Įmonė taip pat kuria elektroninio parašo programinę įrangą, gerai žinomu prekiniu ženklu Justa, teikia konsultacijas elektroninio parašo klausimais. Bendrovės akcininkė yra Penkių kontinentų įmonių grupė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos