Nuotraukos iš CES parodų nuo 1967 metų iki šių dienų


CES parodų istorija nuo pat 1967 metų: lankytojų skaičius (viršuje) ir dalyvaujančių kompanijų skaičius (apačioje)

CES parodų istorija nuo 1967 metų: lankytojų skaičius (viršuje) ir kompanijų – dalyvių skaičius (apačioje)

Resurso The Verge žurnalistai nusprendė pažvelgti į vienos didžiausių pasaulio parodų – Consumer Electronics Show (CES) – istoriją ir pateikė tikrai nemažai įdomių fotografijų. Taigi malonios peržiūros (galbūt kažką šiek tiek kankins nostalgiški prisiminimai).

1967ces_05

1967 metai. Pirmoji paroda įvyko Niujorke, birželio mėnesį. Tuomet dalyvių skaičius sudarė vos 14, tarpu kurių buvo LG, Philips ir Motorola. Parodos plotas sudarė 9 tūkst. kv. metrų. Tuo metu CES buvo Čikagos muzikinės parodos atšaka, kuri tuo metu galėjo drąsiai vadintis didžiausia vartotojiškos elektronikos paroda pasaulyje.

1967ces_03

1967 metai. Jau tuo metu vartotojus žavėdavo ne tik produkcija, tačiau ir ypatingai apsirengusios kompanijų darbuotojos, kurios buvo vadinamos „CES palydovėmis“. Pirmoje parodoje matėsi puslaidininkių elektronikos dominavimas bei japonų gamintojų antplūdis.

1969_ces_16

1969 metai. Kaip ir praėjusi paroda, taip ir antroji įvyko Niujorke. Parodoje CES įvyko tikrai įdomi mobilaus televizoriaus Panasonic, turinčio 1,5“ ekraną ir sveriančio vos 0,9 kg, demonstracija. Taip pat pristatyti stereo ausinės, kurios, anuot tuometinio New York Times straipsnio, „jų savininką padarydavo panašų į marsietį“.

1969_ces_17

1969 metai. Tuomet parodoje dominavo produktai iš TV ir radijo sferos. Beje, būtent tuomet JAV Federalinės prekybos komisijos narys išreiškė savo nuogąstavimus, jog industrija daro nepakankamai, kad būtų sustabdyti nesąžiningi, vartotojus klaidinantys prekybos metodai (panašu, kad neklydo).

1971ces03

1971 metai. CES persikėlė į Čikagą. Šiame mieste paroda buvo rengiama iki 1977 m. 1970 m. parodoje buvo pristatytas video magnetofonas Sony U-Matic, kuris rinkoje pasirodė 1971 m. pradžioje.

1971ces06

1971 metai. Parodoje daugiausia buvo demonstruojama garso įranga, įskaitant kasetes, švarias ir įrašomas magnetines juostas. Pagrindiniu produktu taip pat buvo ausinės – pačios įvairiausios tiek savo matmenimis, tiek ir kaina. Vidutiniškai ausinės tuomet kainavo apie $50 (perskaičiavus šios dienos kainomis – daugiau nei $150, arba virš 425 litų). Tuomet parodoje CES dalyvavo jau 275 kompanijos su savo nuosavais plotais.

1972ces05

1972 metai. CES lankytojų skaičius išaugo iki beveik 40 tūkst., t.y. lyginant su pirmaisiais metais, o dalyvių skaičius išaugo iki 300 kompanijų. Metų produktų tapo automobilių magnetolos (šio titulo nusipelnė ir 1973 metais); ir toliau tobulėjo garso įranga, aišku, ta pačia kryptimi judėjo ir ausinės. Pradedant nuo 1973 metų, CES buvo rengiama du kartus per metus.

ces74

1974 metai. Parodoje CES pasirodė grotuvai su lazeriniais diskais, tačiau rinkoje tokie įrenginiai debiutavo tik 1978 m. Paroda CES ėmė bendradarbiauti su muzikos industrijos asociacija National Association of Recording Merchandisers (NARM).

sces_1975_innovations

1975 metai. Parodoje CES ir toliau dominuoja muzikinė elektronika, tačiau nemažai publikos dėmesio patraukia namų konsolės Pong demonstracija, kuri sėkmingai tęsė Atari arkadinio žaidimų automato tradicijas.

1977ces02

1977 metai. CES lankytojų skaičius viršijo 50 tūkst., eksponatų skaičius žiemos sesijoje sudarė 700 vienetų. 1977 m. buvo pažymėti pigių elektroninių laikrodžių antplūdžiu; čia pasistengė Texas Instruments ir jos laikrodžiai už $20. Tuomet CES paviljonų plotas sudarė apie 45 tūkst. kv. metrų.

1978wces04

1978 metai. Čikagoje vykstanti paroda vis dar daugiausia dėmesio skyrė muzikinei įrangai, tuo tarpu visuomenės dėmesys parodai ir toliau augo.

1979sces03

1979 metai. Žiemos parodoje CES kompanija Atari parodė du 8 bitų asmeninius kompiuterius Atari 400 ir Atari 800.

1980ces06

1980 metai. Tai buvo pirmieji metai, kai asociacija CEA sukūrė padalinį „Plėtra ir reklama“, kuris turėjo padėti industrijai surasti novatoriškus kelius vartotojiškai elektronikai radijuje ir televizijoje reklamuoti.

1982wces02

1982 metai. Metais anksčiau parodoje CES pasirodė CD diskai ir asmeninės vaizdo kameros, o 1982 m. pasižymėjo tuo, jog pirmą kartą pasirodė namų asmeninis kompiuteris Commodore 64 ir kompanijos Western Technologies sukurta žaidimų konsolė Vectrex.

1984wces29

1984 metai. CES lankytojų skaičius tiek žiemos, tiek ir vasaros parodose pasiekė 100 tūkst. lankytojų ribą, nors tuo metu Scott Mace, leidinio InfoWorld žurnalistas, tvirtino, kad jo subjektyvia nuojauta, lankytojų skaičius sumažėjo. Jis taip pat pažymėjo, jog industrijoje pastebimi negalavimo simptomai, mažėja inovacijų, nurodyta į vidutiniškus žaidimus ir ne itin aukšto lygio mokomąsias pramogas. Buvo išreikštas noras, kad šlovingos praėjusių CES parodų dienos sugrįžtų. Kiek tai tiesa, paliksime spręsti kitiems, tuo tarpu tais pačiais 1984 m. buvo pristatytas namų kompiuteris Amiga.

1985sces01

1985 metai. Parodą sudrebino tikras namų pramogų hitas – Nintendo Entertainment System, nors iš pradžių ir buvo vadintas Nintendo Advanced Video System.

1989wces01

1988 metai. Žiemos CES pasižymėjo dar vienu hitu – pasirodė žaidimas Tetris, kuris 1989 m. buvo kiekviename komplekte su žaidimų sistema intendo Game Boy.

w_ces_1990_ribbon

1990 metai. Leidinys Popular Mechanics pažymėjo, jog žiemos CES savo populiarumu užtemdė vasarą rengiamą parodą. Šių metų CES pabuvojo net 1600 žurnalistų. Tuomet ir buvo pastebėta iki šiol besitęsianti tendencija, jog CES vis labiau populiarinama žurnalistų, o ne paprastų lankytojų.

1993

1992 metai. Šiais metais kompanija Apple paskutinį kartą oficialiai pasirodė CES – tuometinis Apple vadovas John Sculley surengė atskirą prezentaciją Niutono mieste. 1993 metais Sony pristatė nedidelį mobilų garso grotuvą su MiniDisc formato diskais, į kuriuos buvo galima įrašyti iki 74 minučių trukmės muzikos (paskutinis įrenginys, gebantis bendrauti su MiniDisc, buvo pašalintas iš gamybos tik 2011 metais).

_95productph

1994 metai. Nors 1994 metais CES įvyko net keturis kartus – vieną kartą Las Vegase, du kartus Čikagoje ir vieną kartą netgi Meksikos sostinėje, jau 1995 m. paroda paskutinį kartą įvyko „Vėjų mieste“ (nors tais pačiais metais įvyko dar ir Filadelfijoje).

97_ces

1997 metai. Šį kartą Las Vegase vykusioje CES paviljonų plotai užėmė beveik 100 tūkst. kv. metrų, o šis rodiklis liko beveik nepakitęs iki šių dienų. Įvyko dar keletas smulkesnių renginių Atlantoje ir Dalase, tačiau jau nuo 1999 m. visos CES parodos įvykdavo išskirtinai Las Vegase.

2003_ces_01

2003 metai. Po CES „perkrovimo“ 1999 metais renginys užaugino lankytojų, eksponatų ir žinomų asmenybių skaičių. 2003 m. prasidėjo ilga parodų serija, kuriose Microsoft būdavo pagrindiniu prezentacijų rengėju, dažnai dalyvaudavo ir pats Bill Gates. 2003 m. buvo pristatytas formatas Blu-Ray.

2k5_keyn0886

2005 metai. CES lankytojų skaičius užaugo iki 150 tūkst., tuo tarpu internetiniai tinklaraščiai beveik kas minutę nušviesdavo visus renginio įvykius. Žinomi žmonės tapo parodos kasdienybe, garsūs puslaidininkių industrijos atstovai ir toliau rengdavo savo esmines prezentacijas. Beje, Bill Gates parodose CES dalyvavo iki pat 2008 m.

2012 metai. Tuomet Microsoft surengė savo paskutinę prezentaciją šioje parodoje. Vis dažniau matyti tendencija, kad didelės kompanijos savo naujų produktų premjeras rengia savarankiškai, kaip tai anksčiau nusprendė daryti Apple. Vis tik garsių anonsų netrūks ir šių metų CES 2013 (ne tik per oficialias dienas, bet ir parodos išvakarėse, kaip tai neseniai padarė kompanija nVidia).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • „Microsoft“ pranešė apie didžiausią kompanijos istorijoje ketvirtinį nuostolį, kuriam įtaką padarė sprendimas nurašyti 7,5 mlrd. USD investicijų į „Nokia“. Paskutinį „Microsoft“ finansinių metų ketvirtį, pasibaigusį birželio 30-ąją, kompanija fiksavo 3,2 […]

  • Po to, kai „Apple“ pranešė apie mažesnius išmaniųjų telefonų pardavimus, nei tikėjosi analitikai, kompanijos akcijos krito ir korporacijos rinkos vertę nurėžė 66 mlrd. USD. III savo finansinių metų ketvirtį „Apple“ […]

  • Kompanijos Intel pirmo ketvirčio finansinė ataskaita buvo prastesnė, nei tikėtasi. Antrajame ketvirtyje, kaip rodo naujausia ataskaita, reikalai buvo geresni, tačiau praėjusių metų rezultatų pasiekti nepavyko. Reikia pastebėti, kad metinių pajamų […]

  • Periferinės kompiuterių įrangos gamintojas „Logitech“ nusprendė pakeisti identitetą. Kompanija imasi gaminti daugiau įrangos mobiliesiems įrenginiams, taip mažindama priklausomybę nuo besitraukiančios asmeninių kompiuterių rinkos ir keičia prekės ženklą į „Logi“. Šveicarijoje […]

  • „Microsoft“ ruošiasi naujam atleidimų raundui, skelbia „Reuters“, remdamasi „New York Times“ šaltiniais. Kiek dar žmonių milžinė planuoja atleisti, nežinia. Tačiau šaltiniai patvirtina, kad tai – papildomas karpymas, neįskaičiuotas į 18.000 […]

  • Pavargusi nuo nesibaigiančių žmogaus teisių gynėjų organizacijų patikrinimų ir matydama nuolatinį kinų darbuotojų atlyginimų augimą, kompanija Foxconn jau ne pirmą pareiškia apie robotizuotos darbo jėgos naudojimą jos gamyklose. Per artimiausius […]

  • Televizijos ir interneto UAB „Init“ prisijungė šį pavasarį įsigytą šviesolaidinio interneto tiekėją UAB „Dokeda“. Nuo liepos 1 d. „Dokeda“ kaip atskiras juridinis vienetas nebeegzistuoja, ji tapo „Init“ dalimi. „Apjungę pajėgas […]

  • Puslapis KitGuru, kuris cituoja informuotus šaltinius, praneša, kad Microsoft gali būti suinteresuota įsigyti kompaniją AMD. Atsižvelgiant į tai, kad Microsoft labai susidomėjusi žaidimų konsolių rinka, toks scenarijus yra visai tikėtinas; […]

  • Balandžio mėnesį pristatytas išmanusis telefonas LG G4 susiduria su aršia konkurencija iš Samsung, Apple ir kai kurių kinų gamintojų flagmanų pusės. Būtent dėl prastų LG G4 pardavimų sumažės LG mobilaus […]

  • Trečiadienį „Microsoft“ pranešė apie pokyčius – kompaniją paliks aukšto rango darbuotojai, tarp kurių – ir buvęs „Nokia“ vadovas Stephenas Elopas. Pasak „Microsoft“, darbuotojai įmonę paliks dėl reorganizacijos, skelbia The Verge. […]