nVidia pirmauja planšečių, Qualcomm – išmaniųjų telefonų segmente


Kindle-vs-Nexus

Kompanijos nVidia ir Qualcomm pasinaudojo šiuo metu vykstančia paroda CES 2013 bei jai skirtu didžiuliu vartotojų ir žurnalistų dėmesiu bei anonsavo savo naujausius mobilius procesorius, kurie šiemet bus diegiami į planšetinius kompiuterius bei išmaniuosius telefonus. Ir toks žingsnis visai logiškas, kadangi CES nuo pradžių buvo sugalvota kaip renginys, skirtas naujausiai vartotojiškai elektronikai pristatyti, ir gali sėkmingai varžytis su parodomis CeBIT ir Computex.

Kolegos iš puslapio EE Times pateikia analitikų kompanijos Strategy Analytics publikuotus duomenis, kurie parodo mobilių procesorių rinkos dinamiką praėjusių metų III ketvirtyje. Planšetiniams kompiuteriams skirtų mobilių procesorių pardavimai per minėtą laikotarpį šoktelėjo 77%, lyginant su 2011 m. III ketvirčiu, tuo tarpu išmaniųjų telefonų segmento atveju augimas sudarė 58%.

Nors pinigine išraiška 53% mobilių procesorių, skirtų planšetiniams kompiuteriams, rinkos tenka korporacijai Apple, nVidia pavyko užgrobti 17% rinkos. Jei neatsižvelgtume į Apple produkciją, nVidia Tegra sprendimų dalis sudarytų 30%. Integruotais modemais buvo aprūpinta tik 1% visų procesorių, naudojamų planšetiniuose kompiuteriuose. Akivaizdu, kad nVidia siekia sulaužyti šią tendenciją su savo naujuoju Tegra 4.

Išmaniųjų telefonų segmente pagal pajamas iš mobilių procesorių pardavimų lyderiu yra Qualcomm su 42% rinkos, antroje vietoje atsidūrė Samsung – 27%, trečioje vietoje – MediaTek (12%), o penketuką užbaigia Broadcom ir ST-Ericsson. Kompanija Texas Instruments dėl savo prioritetų pokyčių iškrito iš reitingo visiems laikams. Beje, kompanijai MediaTek iš išmaniesiems telefonams skirtų procesorių pardavimų gautas pajamas pavyko padidinti net 10 kartų. Kompanija Intel sau dar naujoje rinkoje kol kas tenkinasi vos 0,2% rinkos, tad visai nenuostabu, kad procesorių gigantas stengiasi kuo greičiau rinkai pateikti naujuosius Ivy Bridge Y modelius, kurie turėtų bent kažkiek „užkimšti“ tą tuščią laikotarpį iki Haswell pasirodymo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos