nVidia Tegra 4 – oficialus anonsas CES 2013 išvakarėse


tegra4-presentation-pic00

Dar vakar kompanija nVidia pranešė, jog jos prezentacijos prasidės dar parodos CES 2013 išvakarėse – sausio 7 d. Tuomet visi spėliojo, kokia gi naujiena bus pristatyta pirmoji, tačiau dabar galima nebespėlioti, kadangi oficialiai pristatyta viena laukiamiausių šių metų nVidia naujienų – SoC mikroschema Tegra 4, kuri, galima garantuoti, įsitaisys ne viename išmaniajame telefone ir planšetiniame kompiuteryje.

tegra4-presentation-pic01

Dabar be jokių spėlionių galima kalbėti apie specifikacijas. Taigi nVidia Tegra 4 turi keturių branduolių ARM Cortex-A15 architektūros procesorių bei vieną papildomą branduolį (technologija „4-PLUS-1“, alogiška tai, kurią matėme Tegra 3), kuris atsakingas už nesudėtingų užduočių atlikimą, tokiu būdu, galima išsaugoti daugiau baterijos energijos. Vienu didžiausių patobulėjimų pamatysime grafikos posistemėje, kurioje dabar yra 72 CUDA branduoliai (Tegra 3 jų yra 12). Deklaruotas ir 4K (Ultra HD) vaizdinės medžiagos palaikymas, taigi galima konstatuoti, jog nVidia į mobiliųjų įrenginių segmentą metus žengė apsiginklavusi naujovėmis iki dantų (bent jau grafikos srityje).

tegra4-presentation-pic02

Akivaizdu, kad toks kiekybinis ir kokybinis trečios ir ketvirtos kartų Tegra skirtumas turėtų lemti ir puikius produktyvumo rezultatus, kuriuos nVidia iš karto ir paskubėjo įvardinti. Palyginimui buvo pasitelktas vienas iš galingiausių rinkoje planšetinių kompiuterių – Google Nexus 10 – su keturių branduolių procesoriumi Samsung Exynos 5250.

Testo metu buvo bandoma atidaryti 25 unikalius Interneto puslapius „su dideliu duomenų srautu“. Čia planšetinis kompiuteris su Tegra 4 pasidarbavo per 27 sekundes, kai Nexus 10 užduotį atlikti užtruko 50 sekundžių. Deklaruotas 3,5 karto pranašumas greičiausiai susijęs su etaloniniu Tegra 3. Beje, nVidia to sąmoningai neakcentavo, tačiau ir jos skaidrių matyti, kad Apple A6X procesorius, įsitaisys planšetėje iPad 4, nuo dabartinio mūsų naujienos herojaus Tegra 4 atsilieka visai nedaug, taigi reikia konstatuoti, kad nVidia pagaliau nebėra besivejančio pozicijoje, tad gali įsiveržusi į priekį bent vienoje srityje.

tegra4-presentation-pic03

Gana svarbus aspektas yra ir baterijos darbo laikas su naujuoju nVidia Tegra 4. Kadangi naujos SoC mikroschemos gamybai naudojamas 28 nm TSMC technologinis procesas (vietoj 40 nm Tegra 3 atveju), energijos suvartojimo lygį pavyko sumažinti gana žymiai: gamintojo teigimu, atliekat įprastas užduotis, Tegra 4 už savo pirmtaką yra iki 45% ekonomiškesnis. Taip pat teigiama, jog išmanusis telefonas su nauja nVidia platforma galės rodyti aukštos raiškos vaizdinę medžiagą iki 14 valandų. Su kokia konfigūracija tai buvo testuojama, nelabai aišku.

Vienas iš didžiausių Tegra 3 minusų buvo 4G LTE modemo nebuvimas. Kaip reikalai šioje srityje klostosi su Tegra 4? Kompanijos nVidia atstovai teigia, kad visa tai palaikoma, tačiau integruoto modemo nėra. Matyt, kompanija supranta, kad dar ne visose šalyse naudojamas toks mobiliojo ryšio standartas, todėl sutaupyto kristalo ploto neužpildė. Vietoj to nVidia teigia, kad esant reikalui, galima bus prijungti jos penktos kartos modemą Icera i500 Soft Modem, kuris atlieka visą standartinio LTE modemo funkcionalumą. Kiek iš tokio sprendimo laimės nVidia, parodys tik laikas.

tegra4-presentation-pic07

Dar viena vieta, kur buvo pasistengta naujoje SoC mikroschemoje – tai darbas su HDR vaizdu. „Įprastų architektūrų“ atveju sistema paprastai padaro keletą nuotraukų ir jas „sulipdo“ į vieną, tuo tarpu Tegra 4 kelis kadrus padaro vienu, tokiu būdu spartos prieaugis tokių užduočių metu siekia net 10 kartų. nVidia teigia, kad su tokia galimybe mūsų mobilios kameros bus netgi galingesnės nei veidrodiniai fotoaparatai (DSLR). Kiek iš to turės naudos eilinis vartotojas, sunku pasakyti, tačiau tai yra dar vienas Tegra 4 pranašumas prieš tokios galimybės neturinčius konkurentus.

tegra4-presentation-pic04

tegra4-presentation-pic05

tegra4-presentation-pic06

tegra4-presentation-pic08

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos