Olandų architektas pastatą statys su… 3D spausdintuvu


Olandų architektas Janjaap Ruijssenaars visam pasauliui pareiškė, jog planuoja pastatyti statinį iš sekcijų, kurias pagamins 3D spausdintuvas. Inžinieriaus išsilavinimą turintis specialistas teigia, jog sekcijas sudarys smėlio ir specialios rišamosios medžiagos mišinys, kurios dėka gauta medžiaga savo tvirtumu lenks net cementą.

Naujienų tarnyba BBC praneša, jog tokio statinio statybos kainuos maždaug 4-5 mln. eurų (~ 17,3 mln. lt), o savo forma jis primins uždarą kilpą ar nesibaigiantį ciklą. Nežiūrint į tai, kad statinio sutvirtinimui teks naudoti betoną, architektas paaiškino, jog 3D spausdinimo technologija yra „nuostabi“ ir būtent ji leis pastatyti tokį neįprastą statinį. Šiame projekte atsispindės tiek komerciniai, tiek ir asmeniniai architekto interesai.

Janjaap Ruijssenaars 3D building

Pirmojo tokio pastato statybos turėtų būti baigtos jau 2014 metais. Olando teigimu, vienas iš suinteresuotų asmenų iš Brazilijos jau išreiškė susidomėjimą tokiu statiniu ir planuoja panaudoti jį kaip muziejų savo meno kolekcijai. „Man, kaip architektui, tai yra asmeninė galimybė sukurti konstrukciją su neįprastu dizainu. Pastatas neturi nei pradžios, nei pabaigos – šiuolaikiniai 3D spausdintuvai mums tai leidžia padaryti“, – paaiškino Janjaap Ruijssenaars. Mums gi belieka tik palinkėti sėkmės ir sulaukti, kada bus galima žvilgtelėti į tikrai pažangų architekto kūrinį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos