Pažintis su BlackBerry 10 ir išmaniuoju telefonu BlackBerry Z10


Šių metų sausio 30 d. iš karto šešiuose pasaulio miestuose vienu metu korporacija Research In Motion (RIM) pristatys savo naują operacinę sistemą BlackBerry 10, o taip pat du išmaniuosius telefonus – monobloką BlackBerry Z10 su sensoriniu ekranu per visą priekinę plokštumą ir hibridinį sprendimą BlackBerry X10 su įprasta QWERTY klaviatūra. Puslapiui Telekom-Presse pavyko tapti pirmu neoficialiu preliminarios BB10 versijos ir BlackBerry Z10 apžvalgininku.

RIM BlackBerry Z10

Naujo išmaniojo telefono pagrindu tapo 4,2“ įstrižainės 1280 x 768 raiškos ekranas, 1,5 GHz procesorius TI OMAP 4470 su dviem Cortex-A9 architektūros branduoliais bei dviem energetiškai efektyviais Cortex-A3 branduoliais, kurie darbuojasi 233 MHz taktiniu dažniu. Grafikos posistemė – PowerVR SGX544, taip pat įdiegta 2 GB operatyvioji atmintis, 16 GB integruotas duomenų kaupiklis, iš kurių operacinei sistemai skirta 600 MB. Duomenų kaupiklis gali būti praplėstas, pasinaudojant micrSD atminties kortele.

Išmaniojo telefono matmenys – 129 х 65 х 8 mm, svoris – 125 gramai. Taip pat įdiegta keičiama 2100 mAh talpos baterija. Ekranas apsaugotas atspariu išorės poveikiui stiklu, kuris šiek tiek apsaugo ir briaunas, tuo tarpu nugarinė dalis padaryta iš reljefinio plastiko, kurio centre yra BlackBerry logotipas. Nugarinės dalies kairėje viršutinėje dalyje yra kamera su LED blykste.

Viršutinėje dalyje, briaunoje, yra telefono įjungimo mygtukas, 3,5 mm garso išvestis, dešinėje – pora garso valdymo mygtukų, tuo tarpu tarp jų esantis mygtukas aktyvuoja valdymą balso komandomis. Kairėje briaunoje matyti micro-USB ir micro-HDMI lizdai. Jei nuimtume nugarėlę, po akumuliatoriumi galima rasti micro-SIM ir microSD lizdus. Garsiakalbiai yra žemiau baterijos, o apžvalgininkai teigia, kad garso kokybė yra tikrai aukštame lygmenyje.

BlackBerry-Z10-side

Pagrindinė kamera yra 8 MP raiškos (3264 х 2448; 4:3 formatas), priekinė – 1,9 MP raiškos (1600 x 1200). Vaizdų ir filmuotos medžiagos kokybė yra gera net ir esant prastam apšvietimui, atitinka Nokia Lumia 920 ir iPhone 5 rodiklius. Visa tai galima pamatyti žemiau pateiktoje filmuotoje medžiagoje (HD 720p režimas):

Operacinės sistemos vartotojo sąsaja gana unikali ir dirba labai sklandžiai. Greitas ir tikslus sensorinis valdymas leidžia užduotis atlikti keliais paprastais prisilietimais: prasukti į kairę arba į dešinę, nuo pat ekrano viršaus iki apačios, neatleidžiant piršto, ir atvirkščiai. Ekranas atblokuojamas, gestu nuo ekrano apačios į viršų – taip prieš vartotoją pasirodo blokavimo ekranas, informuojantis apie naujus pranešimus: SMS, Twitter, Facebook ir el. paštą, o taip pat skambučius, įvykius, laiką ir datą. Viršutinėje dalyje matyti standartinė juosta su ryšio signalo stiprumo ir baterijos talpos ikona. Ekrano apatinėje dešinėje dalyje matyti ir kameros mygtukas.

Jei dabar pirštu prabraukti nuo viršutinės dalies, vartotojui bus pasiūlytas žadintuvas. Kituose ekranuose po šio gesto pasirodytų nustatymų meniu, bevielių tinklų konfigūravimo galimybė, garso režimo pasirinkimas ir kitos užduotys.

RIM BlackBerry 10 screen 01

Jei blokavimo ekrane dar kartą prabraukti į apačią, atsidarys pagrindinis meniu – užduočių valdymo centras: vienu metu ekrane telpa tik keturios aktyvios aplikacijos su esamu turiniu, tačiau galima prasukti ir žemyn. Po aplikacijos miniatiūra – jos pavadinimas ir uždarymo mygtukas. Kad būtų iškviesta aktyvi aplikacija, reikia paspausti miniatiūrą, o kad galėtumėte sugrįžti į valdymo centrą – prabraukti pirštu žemyn.

Pagrindinio ekrano apatinėje dalyje vaizduojami trys mygtukai: numerio rinkimas, paieška ir kamera. Jei prasuktume kairėn pusėn, pereisime į ekraną su aplikacijų piktogramomis, kiekviena iš kurių gali atvaizduoti pranešimus: pavyzdžiui, šalia Twitter ikonos gali matytis skaičius, kuris informuoja apie naujus pranešimus. Jei ekrano ploto neužtenka visų aplikacijų atvaizdavimui, reikia prabraukti kairėn pusėn.

RIM BlackBerry 10 screen 03

Perėjimas prie gerai pažįstamo pranešimų centro BlackBerry Hub atliekamas, prabraukiant pirštu dešinėn pusėn, kai esame užduočių valdymo centre, tuo tarpu jei esame aktyvioje aplikacijoje – prabraukimu nuo apatinio krašto į viršų ir į dešinę. Jei toks navigacijos būdas atrodytų lėtas, šio proceso metu gali būti parodyti duomenys apie naujų pranešimų kiekį. Į BlackBerry Hub gali būti integruojamos bet kokios palaikomos aplikacijos, kurios veiks kartu su gamyklinėmis.

RIM BlackBerry 10 screen 02

Galiausiai reikia paminėti, kad jau dabar platforma gali pasiūlyti labai kokybiškas balso funkcijas, kurios atitinka Apple Siri lygį (bent jau apžvalgininkai pažymi, kad tai tiesa, kalbant vokiškai ir angliškai). Taip pat pažymėta gana patogi BlackBerry 10 sensorinė klaviatūra, kuri jau ne kartą buvo aptarta kitų šaltinių. Taigi dabar belieka palaukti porą savaičių ir pamatyti, kaip visa tai bus pateiktas RIM oficialiose prezentacijose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos