Biudžetinis iPhone gali gauti Qualcomm procesorių


iphone-5

Kompanijos Apple vadovybė su generaliniu direktoriumi Tim Cook priešakyje visokiausiais būdais bandė išvengti pokalbio su žurnalistai apie biudžetinį iPhone, mieliau pasirinkdami temą apie kompanijos prioritetus: apie kainų politikos nekeičiamumą ir geriausių pasaulyje produktų kūrimą. Buvo lengva atspėti, jog Apple visiškai nenori išleisti pigaus iPhone, nors begalė gandų tvirtina atvirkščiai.

Iš kitos pusės, Apple anksčiau ne kartą kritikavo 7“ ekraną turinčius planšetinius kompiuterius, tačiau 2012 m. pabaigoje išleido 7,9“ įstrižainės ekraną turintį iPad mini, o dabar yra patenkinta, jog ne konkurentų produktai atima iš Mac ir iPad pirkėjus, o jos nuosavas kompaktiškas planšetinis kompiuteris. Ar tik nebus taip, jog amerikiečiai blaiviai pagalvos, jog vis tik verta išleisti pigesnį išmanųjį telefoną?

Kompanijos Detwiler Fenton analitikai, kuriuos cituoja leidinys Forbes, mano, jog panašiame įrenginyje Apple gali ryžtis naudoti ne savo suprojektuotus ir Samsung pagamintus procesorius, o kompanijos Qualcomm SoC mikroschemas. Tokie procesoriai leistų iPhone be vargo pasinaudoti Wi-Fi ir Bluetooth, tuo tarpu liks tik parinkti reikiamą modemą su atitinkamu mobiliojo ryšio standartų palaikymu. Didelis integracijos laipsnis leistų sumažinti platformos savikainą.

Analitikai yra įsitikinę, jog daug kuklesnis produktyvumo lygis ir lėtesnė grafikos posistemė kompanijai Apple problemų šaltiniu netaps. Priešingai, skirtumas tarp pigių/lėtų ir greitų/brangių iPhone leistų tam tikra dalimi apriboti konkurenciją. Tiesa, ar ir tuomet Apple kalbės apie „geriausius pasaulyje produktus“, kyla klausimas.

Iš paskutinės ketvirčio ataskaitos galima prisiminti, jog Apple pelno marža krenta. Tikėtina, jog tam tikru momentu šio rodiklio mažėjimas daugiau negalės kompensuoti didėjantys pardavimai. Atsižvelgiant į tokį scenarijų, Apple tikrai vertėtų pagalvoti apie išlaidų mažinimą. Išmanusis telefonas su Qualcomm platforma, ekspertų teigimu, būtų pigesni, todėl ir pardavinėti juos pigiau nebūtų taip skausminga. Šiuo metu Qualcomm procesoriai užima apie 42% išmaniųjų telefonų rinkos, kalbant apie pajamas iš šio rinkos segmento. Kalbant apie tiekėjo pasirinkimą, Apple bando orientuotis į didžiuosius tiekėjus, taigi Qualcomm būtų tikrai vertas dėmesio pasirinkimas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos