Pirmieji mobilios 22 nm Intel Merrifield platformos testai


Praėjusią savaitę rašėme apie tai, jog kompanija Intel ruošia Merrifield platformą, kurios pagrindu taps 22 nm Atom procesoriai. Pastarųjų vieša demonstracija, o galbūt ir oficialus anonsas turėtų įvykti vasario mėnesio pabaigoje prasidėsianti mobilių technologijų paroda MWC 2013 (Barselona, Ispanija). Dabartinė 32 nm Intel Medfield platforma praktiškai nieko nesudomino, išskyrus keletą Intel partnerių Kinijoje, Indijoje, D. Britanijoje ir keliose kitose šalyse. Iš žymiausių ir didžiausių galima paminėti Lenovo ir ZTE.

intel_smartphone_platform_roadmap_2012_2014

Kad būtų galima palaikyti ažiotažą, Internete „netikėtai“ pasirodė neoficialūs Intel Merrifield testai. Kaip dažniausiai atsitinka, pasižymėjo šaltiniai iš Azijos. Iš pradžių buvo publikuoti grafikos posistemės spartą matuojančio testinio paketo NenaMark2 (OpenGL, ES 2.0) rezultatai. Šie parodė, kad kodinį pavadinimą Redhookbay turintis Intel įrenginys su 1280 x 720 ekrano raiška ir operacine sistema Android 4.2.1 Jelly Bean vidutiniškai surenka 58 kadrus per sekundę. Tai yra tipinis Imagination Technologies grafinio branduolio PowerVR SGX 544MP spartos rodiklis, taigi galima tikėtis, kad būtent jį ir pamatysime naujoje SoC Merrifield mikroschemoje.

Įdomesnius rezultatus parodė AnTuTu Benchmark, kuris matuoja skaičiavimo branduolių produktyvumo lygį. Pranešama, kad Atom (Merrifield) surinko 31 612 balus, o tai yra net dvigubai daugiau nei gali pasigirti šiuo metu galingiausias rinkoje esantis 4 branduolių 1.4 GHz procesorius Huawei K3V2, esantis, pavyzdžiui, išmaniajame telefone Huawei U9508. Nors apie energijos suvartojimo lygį nekalbama, tačiau reikia pripažinti, kad pranašumas tikrai įspūdingas.

Reikia pažymėti, kad šiemetinėje parodoje MWV 2013 turėtume pamatyti ne tik procesorių nVidia Tegra 4, tačiau ir naujausius Samsung bei Qualcomm mobilius sprendimus. Tik po jų testų mes galėsime drąsiai kalbėti apie naujus šių metų lyderius, tačiau jau dabar intriga didelė, kad su nekantrumu lauktume būsimų anonsų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos