Planšetofonų pardavimai 2013 m. išaugs daugiau nei du kartus


Planšetofonų kategorijoje pirmieji pasirodė kompanijos Samsung išmanieji telefonai Galaxy Note

Planšetofonų kategorijoje pirmieji pasirodė kompanijos Samsung išmanieji telefonai Galaxy Note

Panašu, kad kai kurių vartotojų požiūris į tokius planšečių ir išmaniųjų telefonų hibridus kaip Galaxy Note II, Ascend Mate ir panašius įrenginius, niekaip neįtakos bendros tendencijos, kadangi absoliučiai daugumai vartotojų jie pasirodė labai patrauklūs, o tai rodo nuolat didėjantys jų pardavimai.

Reikia pripažinti, kad 2013 m. didieji išmanieji telefonai savo ekranų dydžiu labai priartės prie „planšetinės“ 7“ ribos ir taip užims tuščią nišą, kuri iki šiol buvo niekieno žemė – planšetiniai kompiuteriai čia būtų per maži, tuo tarpu išmanieji telefonai dar tik tyrė, kaip į jų padidėjimą sureaguos vartotojas.

Reikia pastebėti, kad parodoje CES 2013 tikrai nemažai gamintojų pristatė savo išmaniuosius telefonus, kurie užima 5 – 7“ mobilių įrenginių nišą. Tokių planšetofonų kiekio augimas jau leidžia analitikų kompanijai IHS iSuppli kalbėti apie šios kategorijos produkcijos pardavimų didėjimą – jei tikėti prognozėmis, 2013 m. bus parduota 60,4 mln. planšetofonų.

Palyginimui: 2012 m. tokių išmaniųjų telefonų buvo parduota 25,6 mln. egzempliorių, taigi galima kalbėti net apie 136% pardavimų augimą. Visa ši tendencija tęsis bent jau iki 2016 m., kaip planšetofonų pardavimai sudarys 146 mln. vienetų.

Reikia pripažinti, kad didėjant išmaniųjų telefonų ekranams, su jais vis patogiau naršyti Internete, žaisti žaidimus, žiūrėti filmuotą medžiagą bei atlikti kitus darbus, ypač kai visam tam padeda atitinkamo turinio didėjimas. Antra vertus, didėjantys matmenys jau verčia galvoti apie didesnes kišenes, o kartu tikrai nepamaišys ir tai, kad su laiku išmanieji telefonai įgauna vis daugiau lanksčių komponentų, taip apsaugant mobilius įrenginius nuo nepalankaus išorės poveikio.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos