Toshiba: po poros metų pusė 2,5“ HDD bus hibridiniai


Parodos CES 2013 metu kompanija Seagate padarė jei ne revoliucinį, tai bent jau labai svarbų pranešimą: nešiojamų kompiuterių segmente ji ketina atsisakyti klasikinių kietų diskų (HDD) su 7200 aps./min. sparta, o vietoje jų naudoti hibridinius kaupiklius – žinoma, dėl viso to kaupiklių sparta tikrai nenukentės. Savo ruožtu, kaina ūgtels tik $10-20 už kiekvieną kaupiklį, o tai, gamintojo teigimu, yra tenkinantis abi pusės kainos padidėjimas.

Toshiba prognozę dar 2012 m. palaikė IDC analitikai

Toshiba prognozę dar 2012 m. palaikė IDC analitikai

Puslapio X-bit labs žurnalistai, remdamiesi kompanijos Toshiba atstovų komentarais parodoje 2013, praneša, jog japonų gamintojas jau darbuojasi prie naujos  kartos hibridinių kaupiklių. Pati būdama dideliu NAND Flash atminties mikroschemų gamintoju, Toshiba kol kas siūlo hibridinius 750 GB ir 1 TB talpos kietus diskus, kuriuose failų posistemės paspartinimui yra 8 GB talpos SLC atminties mikroschemos.

Kompanijos Toshiba vertinimu, po poros metų maždaug pusė visų nešiojamiems kompiuteriams skirtų 2,5“ formato kietų diskų bus hibridiniai. Sprendžiant iš pateiktos informacijos, kalbama apie pasaulinį rinką, o ne apie japonų gamintojo kaupiklius. NAND Flash atminties naudojimas, Toshiba duomenimis, leidžia padidinti duomenų skaitymą ir rašymą iki trijų kartų, tuo tarpu operacinės sistemos ir kitos programinės įrangos krovimosi laikas sutrumpėja apie 40%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos