Qualcomm: ateitis yra išmanieji laikrodžiai, o ne Google Glass


Qualcomm yra viena iš kompanijų, kuri yra papildytos realybės technologijų kūrimo ir plėtojimo priešakyje. Jos mobili platforma Vuforia sudaro daugelio papildytos realybės aplikacijų, skirtų išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, pagrindą. Vis tik kompanijos vadovui Paul Jacobs nepatinka papildytos realybės akinių idėja, pavyzdžiui, Google Glass.

qualcomm-ceo-paul-jacobs

Jo teigimu, tikrieji papildytos realybės akiniai lems tikrą (o ne virtualų) galvos skausmą. Jis teigė, kad visa tai sako iš savo patirties – tokio tipo produktai, kurie gali sukurti kokybišką virtualaus buvimo efektą, jam sukeldavo galvos skausmą. Paul Jacobs taip pat mano, kad tai bus teisinga ir tam tikros dalies žmonių atveju. „Aš manau, jog bet kuris vartotojiškas produktas, kuris sukelia galvos skausmą dideliam žmonių procentui, bus parduodamas labai sunkiai“, – teigė jis.

Antra vertus, Google Glass nesmarkiai apkrauna žmogų papildyta realybe, o tik parodo duomenis vienos iš akių periferijoje. Vis tik Paul Jacobs mano, kad ir tai yra problematiška: jo teigimu, žmonės dažnai nukreipinės savo dėmesį, o tai nėra labai patogu.

Qualcomm vis tik koncentruosis į kitokio tipo nešiojamus/dėvimus kompiuterius – tuos, kurie tvirtinami ant riešo, o ne ant galvos. „Šiuo metu mes daugiausia užsiėmė tokiais projektais, kaip išmanūs rankiniai laikrodžiai – visuomet prieinamas ekranas ant riešo – vietoj idėjos apie akinius“, – teigė Paul Jacobs. „Mes, antra vertus, palaikome partnerius, dirbančius su akiniais, tiesiog pagrinde susikoncentravę ties kitomis kryptimis“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos