Radeon HD 7000 vaizdo plokštės iš prekybos niekur nedings


Naujieną apie pagrindinės Radeon HD 7000 šeimynos dalies pervadinimą į OEM sektoriui skirtą Radeon HD 8000 publika sutiko gana įvairiai. Tie, kurie nuolat pamiršta apie tokius nuolatinius triukus iš AMD ir nVidia pusės, aišku, pasipiktino. Tačiau viską gerai pamenantys vartotojai naujieną sutiko ramiai – mažmeninei prekybai AMD paruoš atskirą grafinių sprendimų seriją.

Dar kartą reikia paaiškinti – OEM rinkai skirtoje Radeon HD 8000 vaizdo plokščių šeimynoje nauji yra tik Radeon HD 8670 ir Radeon HD 8570 grafiniai adapteriai, kadangi juos įprasta laikyti GPU Oland savininkais, kurie turi pirmos kartos GCN architektūrą. Iš esmės, tai yra šviežiausias Southern Islands atstovas, turintis 384 universalių procesorių. Sea Islands vaizdo plokštės, norėtųsi tikėti, naudos GCN 2.0 architektūrą.

sea_01

Dabar pereisime prie pagrindinės informacijos – artimiausią pusmetį mažmeninės prekybos segmente AMD garbę gins gerai žinomos Radeon HD 7000 serijos vaizdo plokštės. Čia jokių pervadinimų neplanuojama, kadangi panašios stimuliuojančios priemonės efektyvios tik OEM kompiuterių rinkoje – visa tai padeda geriau parduoti kompiuterius.

Kada pasirodys „tikros“ Radeon HD 8000 atstovės? Šaltinių teigimu, ne anksčiau kaip šių metų antrąjį pusmetį. Kai kurie ekspertai mano, jog panašūs užlaikymai priverstiniai – gamintojo ir partnerių sandėliuose yra per daug Radeon HD 7000 grafikos atsargų. Iš principo, ši versija nėra labai toli tiesos, tačiau yra ir technologinių priežasčių – kiekvienai naujai grafinių sprendimų kartai sukurti reikalinga vis daugiau laiko ir resursų. Kad išlaidos būtų pateisintos, kompanijos priverstos ilginti produkcijos gyvavimo ciklą, ypač kai krenta stacionarių ir nešiojamų kompiuterių paklausa (šie produktai yra pagrindiniai vaizdo plokščių vartotojai). Iš esmės, šie faktoriai ir verčia didinti laikotarpius tarp naujų grafinių adapterių anonsų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos