RIM pristatė BlackBerry 10 ir du telefonus – BlackBerry Z10 ir Q10


Kompanija BlackBerry, kuri dabar visai ir ne RIM, oficialiai pristatė savo naująją operacinę sistemą BlackBerry 10 bei du jos pagrindu sukurtus išmaniuosius telefonus – BlackBerry Z10 su visą priekinę dalį užimančiu sensoriniu ekranu, o taip pat BlackBerry Q10, kuris gavo ne tik sensorinį ekraną, tačiau ir firminę QWERTY klaviatūrą.

blackberry-z10-white-and-black

Pradėkime nuo neįprasto iki tol kanadiečiams sprendimo – BlackBerry Z10. Išmanusis telefonas turi 4.2“ įstrižainės 1280 x 768 taškų raiškos ekraną (356 ppi), dviejų branduolių 1,5 GHz procesorių Qualcomm Snapdragon S4 Plus, 2 GB operatyvios atminties, 8 MP raiškos kamerą nugarinėje dalyje su galimybę įrašyti vaizdą Full HD 1080p režimu, taip pat 2 MP raiškos kamerą priekyje su galimybę įrašyti vaizdą HD 720p režimu.

BlackBerry Z10 turi keičiamą 1800 mAh talpos bateriją, yra microSD atminties kortelių skaitytuvas (iki 32 GB), lizdas micro-SIM kortelei, micro-USB ir micro-HDMI lizdai, standartinė 3,5 mm dydžio garso išvestis ausinėms, palaikomi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, LTE. Išmaniojo telefono matmenys – 130 х 66 х 9,3 mm, svoris – 138 gramai. Bus prieinamos versijos su juodu ir baltu korpusais.

JAV rinkoje BlackBerry Z10 pasirodys mažiausiai vieno operatoriaus – Verizon – asortimente. Tai įvyks kovo mėnesį, kaina su dviejų metų sutartimi sudarys $199,99. D. Britanijoje tai įvyks kur kas greičiau – jau sausio 31 d., tuo tarpu namų rinkoje Kanadoje – vasario 5 d.

BlackBerry Q10 front and back

Išmanusis telefonas BlackBerry Q10 – tai tradicinis RIM produktas, gavęs ne tik QWERTY klaviatūrą, bet ir šiais laikais madingą sensorinį ekraną. Pastarojo įstrižainė sudaro 3,1“, raiška – 720 x 720 taškų, matrica – AMOLED. Šiam įrenginiui taip pat lemta palaikyti LTE standartą. Deja, kanadiečių kompanija labai kukliai kalbėjo apie šio telefono specifikacijas. Žurnalistų teigimu, BlackBerry Q10 dirba su dviejų branduolių 1,5 GHz procesoriumi, turi 2 GB operatyvios atminties. Apie debiuto datą žinoma tik tiek, kad JAV rinkoje jis pasirodys balandžio mėnesį.

Iš esminių operacinės sistemos BlackBerry 10 ypatybių galima išskirti populiarią aplikaciją BlackBerry Messenger, kuri nuo šiol palaiko vaizdo ir balso skambučius. Balso funkcijų atsiradimo buvo tikėtas dar nuo BlackBerry 7 beta testavimo momento, tačiau teko palaukti iki pat 2013 metų. Taip pat atsirado galimybė skambinti, pasitelkiant Wi-Fi. Įdiegusi vaizdo konferencijų galimybę, RIM aiškiai nusitaikiusi konkuruoti su tokiomis tarnybomis, kaip Apple FaceTime ir Skype.

Be to, BlackBerry Messenger gavo naują funkciją Screenshare – ji leidžia perduoti BlackBerry ekraną esantį vaizdą tam, su kuo šiuo metu kalbamasi. Kompanijos vadovas Thorsten Heins pažymi, jog tai žymiai supaprastina ir pagreitina apsikeitimo informacija procesą be būtinybės nutraukti skambutį, nes anksčiau reikėdavo siųsti laišką arba trumpąjį pranešimą.

bb10-launch-01

BlackBerry 10 anonso metu kūrėjai papasakojo apie tai, kokių aplikacijų reikėtų laukti būsimų įrenginių pirkėjams. Žadama, kad pasirodžius išmaniesiems telefonams prekyboje, bus prieinama daugiau nei 70 tūkst. aplikacijų, įskaitant aukščiausio lygio sprendimus. Kompanija kalba, jog jai pavyko pasiūlyti turtingiausią aplikacijų katalogą programinės platformos debiuto metu. Laikas parodys, kaip vartotojai sureaguos į naują aplikacijų parduotuvę, tačiau panašu, kad kompanija pasimokė iš savo konkurento Microsoft klaidų su Windows Phone plėtra ir į aplikacijų katalogui skyrė didžiausią dėmesį. Beje, aplikacijas dabar galima diegti ir neperkrovus sistemos.

Prezentacijos metu buvo parodytos Skype ir Where’s My Water, anonsuotas Kindle palaikymas. Yra aplikacija Reminder, skirta planavimui ir priminimams, įskaitant integraciją su Evernote. Darbui taip pat paruoštos Twitter, LinkedIn, Foursquare, MLB At Bat ir ESPN Scorecenter. Ypatingai svarbu pažymėti ir tai, jog Facebook, Twitter ir LinkedIn integruotos tiesiai į operacinę sistemą.

Iš kitų socialinių aplikacijų galima paminėti Whatsapp, kuri konkuruoja su BlackBerry BBM. Taip pat bus galima sutikti Skype ir Rdio, o štai apie Spotify palaikymą nepranešama. Iš grynai verslo skirtų programų galima paminėti Cisco Webex, The Economist, Bloomberg, „debesų“ sprendimus DropBox ir Box.

Taip pat prieinamas ir platus žaidimų pasirinkimas, įskaitant Angry Birds Star Wars, Plants vs. Zombies, anksčiau minėtas Where’s My Water, Where’s My Perry, Fruit Ninja ir kitus. Iš esmės, galima matyti, jog BlackBerry 10 katalogas gana įspūdingas – pažiūrėsime, kaip tai padės BlackBerry naujam startui.

Apskritai per BlackBerry 10 prezentaciją paminėtų aplikacijų pavadinimai atrodo taip:

Facebook, LinkedIn, Twitter, Foursquare, Whatsapp, Amazon Kindle, New York Times, The Economist, MLB At Bat, ESPN Scorecenter, CBS Sports, PGA Tour, NHL Gamecenter, SportsTracker, ATP, UFC Cisco Webex, Bloomberg, Evernote, SAP, Citrix, Soundhound, The Weather Channel, BBC Top Gear, eMusic, Slacker, Songza, TuneIn Radio, Paper Camera, Box, DropBox, ooVoo, United Airlines, Delta Airlines, Dictionary.com, Flixster ir Stubhub.

blackberry-10-launch

Pilnas žaidimų sąrašas atrodo taip:

Keturi Rovio projektai (Angry Birds ir Angry Birds Star Wars), Where’s My Water, Where’s My Perry, 15 žaidimų iš EA stovyklos (tame tarpe – Plants Vs. Zombies, Real Racing 3, Monopoly Millionaire ir Dead Space), 10 projektų iš kompanijos Gameloft (įskaitant NOVA3, Asphalt 7, Spider-Man 4, Modern Combat 4 ir Batman: The Dark Knight Rises), Jetpack Joyride HD, Fruit Ninja HD, Cut the Rope, taip pat pirmas ir antras  Sonic the Hedgehog 4 epizodai.

2 komentarai (-ų)

  1. Egidijus parašė:

    Patraukliai atrodo ir specifikacijos geros, programėlių daug, bet kam reikalingas mobiliakui su qwerty klaviatūra liečiamas ekranas. Gal ir pasiseks atsiriekti šiek tiek rinkos 🙂


Kitos kategorijos naujienos