RIM bandys neleisti nutekinti konfidencialių nuotraukų


Štai taip BlackBerry telefonus gali tekti laikyti minutę, jei tik bus noro ir kantrybės ką nors nufotografuoti

Štai taip BlackBerry telefonus gali tekti laikyti minutę, jei tik bus noro ir kantrybės ką nors nufotografuoti

Kanadiečių korporacija Research In Motion (RIM), kurios išmanieji telefonai ne kartą tapo slaptų kadrų objektais, sprendžiant iš naujo patento, ruošia technologiją, kuri turėtų užkirsti kelią slaptam fotografavimui. Kanadiečių kompanija taip planuoja apsaugoti verslo atstovus nuo įvairių pažeidžiamumų, kurie numato ne tik neautorizuotą prieigą prie konfidencialių duomenų iš išorės, tačiau ir tuos atvejus, kai patys darbuotojai ką nors slapčia sugalvoja nufotografuoti.

Kompanijos RIM ekspertai, jei tikėti gautu patentu, sukūrė technologiją, kuri neleidžia fotografuoti objektų, jei kameros objektyvas nesufokusuotas į tam tikrą tašką nustatytą laiko tarpą. Pavyzdžiui, vartotojas negalės nufotografuoti kokio nors įrenginio prototipo, jei nebus sufokusavęs į jį, tarkim, pusę minutės. Kokį laiką reikės taip reikės laikyti kamerą prieš objektą, nustatys kiekvienos kompanijos IT skyriaus specialistai, atsakingi už saugumo politiką.

Reikia pripažinti, jog tokie ribojimai bus labai nepatogūs, jei kas nors darbo tikslais dažnai naudojasi išmaniuoju telefonu kaip fotoaparatu, tačiau kartais tai geriau tų atvejų, kai kartais RIM praktikuojama strategija tiekti kai kuriems savo klientams telefonus apskritai be kameros. Ar ši technologija bus naudojama realiuose kanadiečių išmaniuosiuose telefonuose, kol kas nežinoma, bet akivaizdu, kad apėjimo būdų, kai ką nors nufotografuoti ir tuos vaizdus išnešti iš kompanijos, tikrai atsiras (juolab, kad galima pasinaudoti savo asmeniniu telefonu).

Šaltinis: TipTop.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos