Samsung Exynos 5 Octa: 8 branduolių procesorius tavo telefone


exynos-5-octa

P. Korėjos elektronikos gigantas Samsung parodoje CES 2013 pristatė savo naujausią procesorių Exynos 5 Octa, kuris gali pasigirti turintis net 8 skaičiavimų branduolius. Rodos, jau tiek daug visko pristatyta, tačiau panašu, kad Samsung gyvena pagal principą „nė vienos parodos be garsaus anonso“. Tokiu garsiu anonsu tapo ir naujasis procesorius, kuris, jei tikėti kai kurių šaltinių teigimu, ir taps naujo išmaniojo telefono – flagmano Samsung Galaxy S IV „širdimi“.

Gamintojo teigimu, naujasis Exynos 5 Octa procesorius yra ne tik produktyvesnis už dabartinius galingiausius Exynos atstovus, tačiau kartu suvartoja ir mažiau energijos. Pati SoC mikroschema suprojektuota, remiantis ARM Big.little technologija, kuri leidžia žymiai padidinti produktyvumą, neviršijant komfortiško TDP lygio. Technologija numato, kad šalia galingų Cortex-A15 architektūros branduolių naudojami daug silpnesni, tačiau energetiškai efektyvesni Cortex-A7 branduoliai. Paprastoms, nereikalaujančioms didelės spartos užduotims atlikti naudojami Cortex-A7, tuo tarpu jei mobilus įrenginys reikalauja didelio produktyvumo, į darbą įsijungia Cortex-A15.

Samsung atstovai teigia, kad Exynos 5 Octa yra žymiai pranašesnis už „senąjį“ Exynos, kuris įdiegtas į planšetinį kompiuterį Google Nexus 10, kuris šiuo metu laikomas vienu sparčiausių tokio tipo Android įrenginių. Kartu pažymima, kad naujasis procesorius senąjį lenkia 70% pagal tokį rodiklį, kaip energetinis efektyvumas. Reikia manyti, kad tai leis būsimiems išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams ilgiau veikti autonominiu režimu ir taip bent dalinai išspręsti vieną iš didžiausių šių dienų mobilių įrenginių trūkumų.

Žemiau pateiktame vaizdo klipe galima matyti visą Samsung prezentaciją (pradžia nuo 6 minutės):

5 komentarai (-ų)

 1. komentorius parašė:

  „leidžia žymiai padidinti produktyvumo lygį, išsaugant produktyvumo lygį arba jį netgi padidinant“
  what??? o_O

 2. Mantas parašė:

  Kam mobile reikalingas 8 branduoliu procesorius ???

  • Nyto parašė:

   skaityk straipsnį

  • komentorius parašė:

   O ko ne? Juk ateity nestovės pas visus ant stalų dėžės, o bus maža dėžutė, kuri belaidžiu ryšiu jungsis su monitoriumi ir klaviatūromis/pelėmis/kitais patogiais įvesties įrenginiais…
   Juk reikia kažkaip judėti link to…


Kitos kategorijos naujienos