Samsung pirmoji išleis išmanųjį telefoną su OS Tizen


tizen-os-screen

Pranešama, kad kompanija Samsung šiemet taps pirmąją kompanija, kuri išleis išmanųjį telefoną su operacine sistema Tizen. Šiame reikale korėjiečiams padės Japonijos mobiliojo ryšio operatorius NTT DoCoMo.

Tizen yra tiesioginis Linux pagrindu kurtos operacinės sistemos MeeGo, kuria savo laiku užsiėmė suomių kompanija Nokia, palikuonis. Kartu su Nokia programinės platformos kūrimu užsiėmė ir Intel. Pastaroji kartu su korėjiečių Samsung, kartu bendradarbiaujant ir organizacijai Linux Foundation, ėmė plėtoti operacinę sistemą, kai Nokia pareiškė norą ja atsikratyti. Tizen tikslas buvo ir yra sukurti visiškai atvirą platformą, kadangi kai kurioms kompanijoms Android atvirumo nepakako dėl tam tikrų Google reikalavimų.

Žinoma, kompanija Samsung negali labai skųstis, kad yra nepatenkinta operacine sistema Android, kadangi tai buvo vienas iš esminių faktorių, leidusių korėjiečiams tapti didžiausiu pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoju. Vis tik P. Korėjos elektronikos gigantas mano, jog bet kokiu atveju yra verta turėti atsarginį variantą. Be išmaniųjų telefonų operacinė sistema Tizen galės veikti ir planšetiniuose kompiuteriuose, televizoriuose ir netgi kai kuriuose kituose buitinės elektronikos prietaisuose.

Be japonų NTT DoCoMo susidomėjimą naująja mobilia operacine sistema pareiškė ir britų Vodaphone bei prancūzų France Telecom, taigi Tizen palaikymo komanda yra tikrai rimta, kad būtų galima tikėtis neblogų rezultatų.

Vienas komentaras

  1. Joakim parašė:

    Puiki naujiena išmaniųjų telefonų rinkoje! Būtų jėga išbandyti.. O Samsungas jau tokią rinką užėmęs ir tiek pagamina telefonų, kad nebebaisu eksperimentuoti su naujovėmis. Geras ženklas.


Kitos kategorijos naujienos