Samsung nekonkuruos su Intel stacionarių kompiuterių segmente


Jau ne kartą teko girdėti apie tai, jog Apple procesorių gamyba gali būti perkeltą į taivaniečių TSMC gamyklas. Paskutiniu metu netgi pasirodė gandai, jog pastaroji jau užsiima iPhone ir iPad skirtų mikroschemų gamyba, taip atimdama užsakymus iš „amžino“ Apple priešo Samsung.

samsung-exynos-5

Samsung System LSI padalinio, užsiimančio procesorių gamyba, prezidentas parodos CES 2013 metu prisipažino, kad kompanija ieško naujų užsakovų, kad galėtų sumažinti priklausomybę nuo Apple. Apie tai praneša naujienų agentūra Reuters. Kol kas Samsung mato potencialą Kinijos kompanijose, kurios užsiima procesorių kūrimu, tai pirmiausia būtent jiems ir ruošiasi pasiūlyti savo paslaugas.

Goldman Sachs analitikų vertinimu, kitais metais Samsung neteks apie 30% korporacijos Apple užsakymų, o 2017 metais korėjiečių elektronikos gigantui bus patikėta gaminti ne daugiau kaip 20% Apple procesorių. Tiesa, patys Samsung atstovai apie Apple mikroschemų gamybos apimčių sumažėjimą nekalba, taip ketindama išsaugoti stiprius ryšius su vienu iš didžiausių išmaniųjų telefonų gamintojų – antruoju yra pati Samsung, kuri faktiškai pirmauja šiame rinkos segmente.

Mikroschemų su itin aukštu integracijos lygiu Samsung išleisti neketina, kadangi „grynieji“ procesoriai leidžia išmaniųjų telefonų gamintojams kurti daug įvairesnę produkciją. Tikėtina, kad ateityje Samsung užsiims mikroschemų gamyba, kurios dalyvaus perduodant informaciją per bevielius tinklus.

Anksčiau buvo girdėti gandai apie Samsung ketinimus pasirodyti stacionarių kompiuterių ir serverių rinkose, tačiau korėjiečių kompanijos atstovai šią informaciją neigia. Šiuo metu Samsung ketina susikoncentruoti ties procesoriais, kurie naudojami mobiliuose įrenginiuose, tuo tarpu minėtas kompiuterių ir serverių rinkas ketina palikti kompanijai Intel.

2 komentarai (-ų)

  1. bitas parašė:

    Pigumu neturi Samsung konkurentų anyway


Kitos kategorijos naujienos